Trwa ładowanie...
d2h4em6

13 posterunek 2

Najnowsze informacje
5.0
(1645 głosów)
Oceń:

"13 Posterunek 2" to polski serial telewizyjny, stanowiący kontynuację serialu "13 Posterunek". Wyprodukowany został przez wytwórnię Heritage Films dla Canal+, a emitowany był od 2 stycznia do 31 grudnia 2000 roku, a w 2001 roku również na stacji TVN. Serial składa się z 42 odcinków, każdy po około 25 minut. Akcja rozgrywa się na pozornie leniwym posterunku policji, umiejscowionym w jednej z dzielnic Warszawy, w pobliżu torów kolejowych, niedaleko fikcyjnych ulic Kawalerowicza, Lubaszenki, Hoffmana i Zanussiego.

Serial prezentuje dalszy ciąg perypetii policjantów z bardzo niezwykłego "13 posterunku". Drugi sezon serialu odbywa się w okrojonym gronie policjantów. Kasia przyjmuje stanowisko komendanta posterunku pod Radomiem i zostawia Czarka. Komendant cierpi z powodu wyjazdu Zofii, Arnie - Luksusa. Stępień udał się do Stanów Zjednoczonych na operację wzroku. Kasia jednak wraca deo Warszawy, a Cezary Cezary zostaje zastępcą komendanta, który większość czasu spędza teraz w domu pogrążony w smutku.

W sezonie drugim nadal wśród głównych ról możemy zobaczyć Cezarego Pazurę jako Cezarego Cezary, Aleksandrę Woźniak jako Kasię, Marka Perepeczko jako komendanta Władysława Słoika, Piotra Zelta w roli Arniego, Arkadiusza Jakubika jako Rysia, Agnieszka Włodarczyk jako Agnieszkę Cezary, Marka Walczewskiego w roli Stępnia, czy Dorotę Chotecką jako Jolę. Nie zabrakło również pamiętnych inspektorów: Pierzchały i Kota, w tych rolach ponownie: Barbara Burska i Andrzej Niemirski.

W serialu gościnnie wystąpiła cała plejada polskich gwiazd, w tym: Radosław Pazura jako stażysta Bączek, Stanisław Banasiuk, Tomasz Mandes i Dariusz Karpiński, jako kandydaci na zastępcę komendanta, Wojciech Malajkat jako aktor grający w reklamie bananów, Zbigniew Suszyński jako aktor, grający gangstera, Piotr Borowski jako don Alfonso, Iwona Rulewicz jako redaktorka TV, Leon Niemczyk jako biznesmen, czy Elżbieta Zającówna jako instruktorka.

13 posterunek 2
Tytuł oryginalny

13 posterunek 2

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Rudi Schubert ("Salceson")

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h4em6
d2h4em6
d2h4em6