Trwa ładowanie...

Dorota Wysocka-Schnepf zwolniona z TVP

Dorota Wysocka-Schnepf zwolniona z TVPŹródło: AKPA
d2lqaqm
d2lqaqm

Zmian w Telewizji Polskiej ciąg dalszy. Tym razem stacja postanowiła rozstać się z korespondentką w Stanach Zjednoczonych - Dorotą Wysocką-Schnepf. Wcześniej władze TVP odwołały innego reportera w USA - Leszka Krawczyka (więcej na ten temat przeczytacie tutaj oraz Jacka Gasińskiego, który przygotowywał relacje z Rosji (tudowiecie się szczegółów.

Jak na swoim profilu na Facebooku poinformowała Dorota Wysocka-Schnepf, dziennikarka sama chciała zakończyć współpracę z TVP. Zamierzała zrobić to za miesiąc, gdy wróci już do Polski. Niestety, szefostwo stacji wyprzedziło jej plany.

- TVP postanowiła rozstać się ze mną już teraz, korespondencyjnie. I dobrze. Przyjmuję to rozstanie z ulgą. Druga strona też. Nie było nam po drodze. Włodarze TVP zgrzytali zębami na moje nazwisko. Ja coraz rzadziej podglądałam anteny TVP i z coraz większym niesmakiem - stwierdziła dziennikarka.

Choć jak sama dodała, praca korespondentki za oceanem przynosiła jej ogromną satysfakcję, nie żałuje rozstania z byłym już pracodawcą.

d2lqaqm

- W styczniu, kiedy to wszystko się zaczęło, martwiłam się o moją ukochaną pracę - jak bardzo będę za nią tęsknić, kiedy mnie zwolnią. I od pół roku rosło we mnie poczucie zażenowania wobec samej siebie - co ja tam jeszcze robię?! Po co tracę czas? Jest tyle ciekawych historii do opowiedzenia, które chcę opowiedzieć, ale nie chcę ich opowiadać na antenie, która jest nie tylko karykaturą dziennikarstwa, ale do tego szczytem warsztatowej nieudolności. Rozstajemy się zatem w pełnej zgodzie. Ja nie pasuję do telewizji "narodowej". "Narodowa" nie pasuje do mnie. Podczas jednego z ostatnich nagrań podszedł do mnie Amerykanin polskiego pochodzenia i zapytał czy nie wstyd mi pracować dla propagandowej stacji. Szczerze? Było mi wstyd. Teraz już nie będzie. Czas na zmiany! - podsumowała prezenterka.

Przypomnijmy, że zanim Dorota Wysocka-Schnepf w 2004 roku trafiła do Telewizji Polskiej, współpracowała z radiową Trójką, gdzie spełniała się jako reporterka sejmowa i prowadziła "Salon polityczny Trójki". W latach 2001-2004 była korespondentką Polskiego Radia w Ameryce Łacińskiej. Później dołączyła do redakcji TVP, gdzie przez 9 lat prowadziła "Wiadomości" i takie programy publicystyczne jak np. "Polityka przy kawie".

Zobacz także: Paulina Smaszcz-Kurzajewska o TVP: "Każdy rząd wstawiał swoich szefów w mediach"

d2lqaqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lqaqm