Trwa ładowanie...
d4e84i9

Skrzynecka Katarzyna

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4e84i9

Katarzyna Skrzynecka to obdarzona nieprzemijającą urodą aktorka filmowa i teatralna, piosenkarka oraz była prowadząca "Tańca z gwiazdami".

Urodziła się 3 grudnia 1970 roku w Warszawie. Jest jedynaczką. Jej ojciec jest inżynierem, a matka była technikiem dentystycznym. Przegrała walkę z nowotworem w marcu 2008 roku.

Skrzynecka jest absolwentką XVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Ukończyła stołeczną Szkołę Muzyczną II stopnia na Wydziale Fortepianu i Wokalistyki. Jeszcze jako licealistka, zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie i możliwość wyjazdu na pomaturalne stypendium do Paryża, a na I roku studiów wygrała Festiwal Opole 1990, debiutując piosenką Włodzimierza Korcza "Błądzę w chmurach".

Studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 1993 roku. W 1994 roku, również w Opolu, została uhonorowana III nagrodą w konkursie "Premiery" za piosenkę "Sen". Jeszcze jako studentka, w 1992 roku, rozpoczęła pracę zawodową w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Zagrała główną rolę (na zmianę z Katarzyną Groniec) w musicalu METRO. W tym samym czasie koncertowała z własnym repertuarem muzycznym na terenie Polski.

Po raz pierwszy w filmie telewizyjnym pojawiła się w 1985 r. Zagrała w filmie "Pewnego letniego dnia" w reżyserii Jakuba Rucińskiego.

Na dużym ekranie zadebiutowała w 1991 roku. Zagrała w filmie Leszka Wosiewicza "Cynga". Wystąpiła także u Jana Kidawy - Błońskiego w "Pamiętniku znalezionym w garbie" (1992), u Kazimierza Kutza w "Strasznym śnie Dzidziusia Górkiewicza" (1993), Stefana Chazbijewicza w "Podróży na wschód" (1994) oraz we francuskiej produkcji "Nowe przygody Arsena Lupin" (1993).

W 1996 roku zagrała główną rolę dziennikarki w sensacyjnym "Nocnym graffiti" Macieja Dutkiewicza, natomiast rok później wystąpiła w kolejnej produkcji francuskiej - historycznej "Królowej złodziei" Michela Favarta oraz pojawiła się obok Gustawa Holoubka w "Księdze wielkich życzeń" Sławomira Kryńskiego (1997). Z Kryńskim spotkała się ponownie w 2001 roku na planie "Listów miłosnych".

Skrzynecka również bardzo chętnie występuje w serialach telewizyjnych. Po raz pierwszy pojawiła się na małym ekranie w 1993 r. w młodzieżowym serialu "Wow". Była instruktorką aerobiku w "Czułości i kłamstwach". Wystąpiła również w serialach: "Lot 001", "Trzy szalone zera", "Duża przerwa", "Sukces". Można było ją też zobaczyć m.in. w "Na wspólnej", "Na dobre i na złe", "Baobabie", "Graczykach", "Lokatorach", "Bulionerach" czy "Pensjonacie pod Różą". Zagrała również Annę w "Kopciuszku".

W 1993 roku otrzymała prestiżową Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego przyznawaną młodym aktorom za wybitną indywidualność.

Po studiach w latach 1993-2004 grała w Teatrze Powszechnym w Warszawie, a od roku 1996 gra również stale w warszawskim Teatrze Komedia. Grała także gościnnie w teatrach Roma, Syrena i w teatrze Bajka.

Kilkakrotnie użyczyła swojego głosu oraz nagrała piosenki do polskich wersji językowych animowanych przebojów kinowych, takich, jak: "Piękna i Bestia", "Anastazja", "Alladyn" oraz "Magiczna karuzela".

Telewizja TVN zaprosiła Skrzynecką do wystąpienia w pierwszej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Aktorka tańczyła w parze z Marcinem Hakielem.

Producenci programu zaproponowali Skrzyneckiej, aby wspólnie z Hubertem Urbańskim, poprowadziła kolejną edycję show. Aktorka zajęła się prowadzeniem rozmów z parami czekającymi na werdykt sędziów po odbytych tańcach. Wraz z Hubertem Urbańskim zostali nominowani do Telekamery 2007 w kategorii Rozrywka i zajęli trzecie miejsce uzyskując 45 453 głosów.

Od 1998 roku Skrzynecka koncertuje z własnym zespołem muzycznym pod kierownictwem Jacka Piskorza. Ma także pokaźna dyskografię. Jej piosenek można posłuchać m.in. z płyt: "Pół księżyca" (1998 r.), "Oszaleli anieli" (1999 r.), "Kameleo" (2001 r.), "Koa" (2005 r.).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e84i9
d4e84i9
d4e84i9
d4e84i9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj