wp

I kto tu rządzi?

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

„I kto tu rządzi?” to polski serial z Małgorzatą Foremniak i Bogusławem Lindą w rolach głównych. Serial jest oparty jest na formacie „Who's the Boss”. Produkcja składa się z trzech serii, łącznie z 52 odcinków, wyemitowanych w latach 2007-2008 w telewizji Polsat.

wp

W pierwszym odcinku poznajemy Tomka Czajkę (Bogusław Linda), byłego piłkarza pierwszoligowego klubu zwolnionego z powodu kontuzji oraz jego trzynastoletnią córkę Martę (Gabrysia Pietrucha), którą samotnie wychowuje. Tomek postanawia poszukać pracy w ekskluzywnym podwarszawskim Konstancinie.

Dochodzi do jego spotkania z Barbarą (Elżbieta Słoboda), która – nie zawracając sobie zupełnie głowy takim drobiazgiem, jak płeć - przystojnego czterdziestokilkulatka uważa za odpowiednią osobę do prowadzenia domu jej córki, Agaty.

Agata Batycka (Małgorzata Foremniak) to atrakcyjna, samotna i zamożna rozwódka, pracująca w agencji reklamowej. Dobrze rozwijająca się kariera nie pozwala jej jednak pogodzić obowiązków zawodowych z prowadzeniem domu, ani - przede wszystkim – z wychowaniem 10-letniego syna Kamila (Michał Boczkowski). Agata postanawia powierzyć obowiązki pomocy domowej Tomkowi.

Kolejny odcinek to już pierwsze perypetie bohaterów pod wspólnym dachem. Widzowie zobaczą zabawne sceny w łazience i dowiedzą się dlaczego Tomek ma problemy z porządkowaniem garderoby Agaty.

Przezabawne dialogi to obok gwiazdorskiej obsady mocny punkt „I kto tu rządzi?”. O to by z amerykańskiego pierwowzoru, polscy widzowie mogli śmiać się do łez zadbał Bartosz Wierzbięta, autor dialogów do wielu animowanych kinowych hitów między innymi do „Shreka”, czy „Rybek z ferajny”. Dzięki reżyserskiej ręce Macieja Ślesickiego, autora m.in. „13 posterunku”, telewizyjna publiczność poznała Bogusława Lindę i Małgorzatę Foremniak w zupełnie nowych aktorskich wcieleniach.

Tytuł oryginalny

I kto tu rządzi?

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser

Maciej Ślesicki

Scenarzysta

Bartosz Wierzbięta

Obsada

Beata Buczek-Żarnecka (Irena)

Jerzy Pożarowski (Urzędnik)

Lech Sołuba (Mieszkaniec Pragi)

Kacper Anuszewski (Reporter)

Marta Kumik (Buba)

Bartłomiej Krat (Pracownik)

Katarzyna Trzcińska (Joanna Kawińska)

Kamil Cetnarowicz (Szofer)

Martyna Kliszewska (Marianna Solipska)

Grzegorz Kulikowski (Zdzich)

Natalia Szyguła (Patrycja Oczko)

Katarzyna Paskuda (Dagmara)

Maciej Wilewski (Strażnik miejski)

Magdalena Kacprzak (Ewa Marchwińska)

Michał Boczkowski (Kamil)

Katarzyna Kołeczek (Ana)

Wojciech Niemczyk (Przemek Abramiuk)

Elżbieta Słoboda (Barbara)

Gabriela Pietrucha (Marta Czajka)

Magdalena Rembacz

Jacek Borkowski

Magda Celówna (Walczakowa)

Sonia Bohosiewicz (Tereska)

Małgorzata Foremniak (Agata)

wp
wp