Trwa ładowanie...
dj7qe0k

Zagubieni w kosmosie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Zagubieni w kosmosie" to amerykański serial fantastycznonaukowy autorstwa Irwina Allena. Seria jest remakiem produkcji z 1965 roku, która była luźną adaptacją noweli "The Swiss Family Robinson" Johanna Davida Wyssa. Opowiada historię rodziny kosmicznych kolonistów, których statek zboczył z kursu. Główne role w serialu zagrali między innymi Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins oraz Taylor Russell.

Zagubieni w kosmosie – opis fabuły

Fabuła serialu "Zagubieni w kosmosie" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie kolonizacja kosmosu staje się możliwa. Seria opowiada o perypetiach rodziny Robinsonów (w ich rolach wystąpili Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins, Taylor Russel i Mina Sundwall), którzy zostali wybrani jako jedni z pierwszych osadników. Niestety niebawem są zmuszeni do awaryjnego lądowania na najbliższej planecie, gdzie mierzą się z licznymi niebezpieczeństwami. Jednocześnie skupiają się na znalezieniu sposobu ucieczki. Na statku lecieli wraz z nimi również dr Zachary Smith (Parker Posey) oraz Don West (Ignacio Serricchio), którzy próbują jednak czerpać ze swojej sytuacji wymierne korzyści. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów?

Zagubieni w kosmosie – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami serialu "Zagubieni w kosmosie" są członkowie rodziny Robinsonów: Maureen, John, Will, Judy oraz Penny. W ich role wcielili się odpowiednio Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins, Taylor Russel i Mina Sundwall. Oprócz ich na obcej planecie awaryjnie lądują Don West i dr Zachary Smith, których odegrali w serialu Ignacio Serricchio i Parker Posey. Oprócz nich w obsadzie serialu "Zagubieni w kosmosie" wystąpiło wielu drugo- i trzecioplanowych bohaterów, w których role wcielili się tacy aktorzy jak Raza Jaffrey, Ajay Friese, Cary-Hiroyuki Tagawa, Adam Greydon Reid, Shaun Parkes i Selma Blair. Pojawiają się w nim też Amelia Burstyn, Iain Belcher i Sibongile Mlambo.

Zagubieni w kosmosie – produkcja

Twórcą serialu "Zagubieni w kosmosie" jest Irwin Allen. W ciągu swojego życia wyprodukował on wiele filmów i serialów, z których ostatnim był film telewizyjny "Outrage!" z 1986 roku. Produkcja powstała na podstawie serialu o tym samym tytule z 1965 roku. Ten z kolei jest luźno powiązany z powieścią "The Swiss Family Robinson" autorstwa Johanna Davida Wyssa. Autorami nowej wersji serialu "Zagubieni w kosmosie" są Matt Sazama i Burk Sharpless. Rolę producentów wykonawczych pełnili Neil Marshall, Zack Estrin, Kevin Burns, Jon Jashni, Matt Sazama, Burk Sharpless oraz Marc Helwig. Muzyka z serialu "Zagubieni w kosmosie" powstała z inicjatywy Christophera Lennertza i Johna Williamsa.

Zagubieni w kosmosie – recenzje

Recenzje serialu "Zagubieni w kosmosie" okazały się mieszane dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja uzyskała 69 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic otrzymała ona średnią ocenę 58/100. Krytycy szczególną uwagę zwrócili na efekty wizualne oraz humor zbliżony do poprzedniej odsłony serii, jednak uznali także, że część bohaterów prezentuje się zdecydowanie zbyt jednowymiarowo. Seria cieszyła się sporym zainteresowaniem po swojej premierze w serwisie streamingowym firmy Netflix, dlatego wkrótce ogłoszono rozpoczęcie pracy nad drugim sezonem serialu.

Zagubieni w kosmosie – odcinki, sezony

Premiera serialu "Zagubieni w kosmosie" miała miejsce 13 kwietnia 2018 roku. W Stanach Zjednoczonych produkcja znana jest pod tytułem "Lost in Space". Wcześniej odcinek pilotażowy "Zagubionych w kosmosie" został wyemitowany podczas wydarzenia Awesome Con w Washington D.C. w USA. Pierwszy sezon serii liczył 10 odcinków i wszystkie zostały udostępnione subskrybentom tego samego dnia. Odcinki serialu "Zagubieni w kosmosie" udostępniane są w serwisie Netflix. Prace nad kolejnymi odcinkami serialu ruszyły we wrześniu 2018 roku i były realizowane w Islandii. Zdjęcia do pierwszego sezonu "Zagubionych w kosmosie" miały miejsce z kolei w Vancouver w Kanadzie.

Zagubieni w kosmosie
Tytuł oryginalny

Lost in Space

Gatunek

Science fiction

Kraj produkcji

USA

Data premiery

13.04.2018

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj7qe0k
dj7qe0k
dj7qe0k