Trwa ładowanie...
ddsigez

Shameless

Najnowsze informacje
4.2
(243 głosy)
Oceń:

„Shameless” to amerykański serial emitowany przez kablową stację Showtime od 9 stycznia 2011 roku. Serial jest remakiem bardzo popularnego brytyjskiego odpowiednika, zdobywcy nagrody BAFTA. Serial miał premierę w Polsce 1 czerwca 2011 roku w ramach kolekcji VOD- nSeriale. Produkcja składa się z jednego sezonu i 12 odcinków. Zapowiedziano drugą serię. Pilotowy odcinek „Shameless” obejrzało 1,3 miliona widzów co dało stacji Showtime najwyższą widownię pilotowego odcinka serialu od 2003 roku.

Serial opowiada o dysfunkcyjnej rodzinie. Jedną z głównych postaci tego komediodramatu jest Frank Gallagher, który jest bardzo nieodpowiedzialną głową rodziny. Bohater jest alkoholikiem i spędza większość czasu, leżąc nieprzytomny w salonie, zamiast zajmować się swoimi pociechami. Dzieciom nie pomaga także matka, która odeszła od rodziny. Cały ciężar za prowadzenie domu i rodziny spada na barki najstarszej córki Fiony. Bohaterka w związku z niedyspozycją rodziców sama zajmuje się wychowywaniem swoich licznych braci i sióstr. To nie jest jednak zadanie łatwe do wykonania.

Lip Gallagher to najstarszy syn Franka i Moniki Gallagher. Ma córkę Katie. Odkrywa, że jego rodzice sfałszowali w przeszłości jego metrykę urodzenia. Steve to chłopak Fiony. Zakochał się w niej, oglądając dziewczynę tańczącą w jednym z klubów. Zwykle jest prezentowany jako człowiek o dużej moralności. Choć jest złodziejem samochodów, jest dumny z tego, że nigdy nie miał problemów z prawem.

Debbie Gallagher jest jedną z córek. Na początku nieporadna życiowo, w związku z zaistniałą sytuacją w rodzinie szybko musiała nauczyć się obowiązków domowych. Ian Gallagher to trzeci najstarszy syn Gallagherów. To jednak nie oni są jego prawdziwymi rodzicami. Monica Gallagher i Gary Bennet to osoby, do których mógłby mówić mamo i tato. Najbliżej w rodzinie jest z bratem Lipem, z którym dzielił pokój.

W serialu „Shameless” wystąpili: William H. Macy jako Frank Gallagher, Emmy Rossum - Fiona Gallagher, Justin Chatwin - Steve McBride, Cameron Monaghan - Ian Gallagher, Jeremy Allen White - Phillip Lip Gallagher, Shanola Hampton - Veronica Fisher, Steve Howey - Kevin Kev Ball, Ethan Cutkosky - Carl Gallagher, Emma Kenney - Debbie Gallagher, Laura Slade Wiggins - Karen Jackson, Joan Cusack - Sheila Jackson.

Shameless
Tytuł oryginalny

Shameless

Gatunek

dramat, komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

46 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddsigez
ddsigez
ddsigez