Trwa ładowanie...
d39yfnz

Pod wspólnym niebem

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Pod wspólnym niebem" to polski serial telewizyjny autorstwa Marcina Wolskiego. Opowiada on o losach dwóch rodzin, które przez niefortunny splot wydarzeń zmuszone są do zamieszkania pod jednym dachem. Rodziny Kapuleckich i Monteckich są przy tym skrajnie różne, od poglądów po styl życia. Główne role w serii zagrali między innymi Anna Samusionek, Piotr Szwedes, Ewa Mosakowska, Marek Bukowski oraz Marek Proboszcz. Produkcja była emitowana przez telewizję TVP między wrześniem a grudniem 2017 roku.

Pod wspólnym niebem – opis fabuły

Fabuła serialu "Pod wspólnym niebem" opowiada historię dwóch rodzin, które pewnego dnia zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem. Chodzi o rodziny Monteckich oraz Kapuleckich, które są dwoma skrajnościami, od poglądów po styl życia. Głową rodu Monteckich jest Andrzej (w tej roli Marek Bukowski), który jest wykładowcą. Jego partnerką jest młoda konkubina Dżesika (Paulina Śmigielska) oraz syn z pierwszego małżeństwa, Roman (Przemysław Furdak). Są oni ludźmi nowoczesnymi, liberalnymi obywatelami świata, którzy z wyższością traktują osoby o poglądach odmiennych, niż ich własne. Z drugiej strony głową rodziny jest Bożydar Kapulecki (Piotr Szwedes), który pełni posadę wiceministra w jednym z ministerstw. Jego żona Bożena (Anna Samusionek) zasiada z kolei w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa.

Bożydar i Bożena mają wspólnie czwórkę dzieci, trzech małoletnich synów i nastoletnią córkę Julię. Pewnego dnia drogi rodziny Monteckich i Kapuleckich krzyżują się, gdy ci pierwsi wynajmują tym drugim swoje nowoczesne mieszkanie. Wszystko z powodu ich planowanej emigracji do USA, na którą potrzebują pieniędzy. Niestety z powodu afery o zabarwieniu politycznym Andrzej wraz z rodziną musi jednak zostać w kraju. Przez to dwa patrzące na siebie z niechęcią rody muszą zamieszkać razem, co szybko prowadzi między nimi do spięć i konfliktów. Mimo różnic między rodzinami okazuje się, że ich dzieci, Julia i Roman, wyraźnie mają się ku sobie. Między młodymi wybucha płomienna miłość, która jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Jak potoczą się dalsze losy Monteckich i Kapuleckich?

Pod wspólnym niebem – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami serialu "Pod wspólnym niebem" są rodziny Monteckich i Kapuleckich. W pierwszej z nich zobaczymy Andrzeja i Dżesikę Monteckich, w których role wcielili się Marek Bukowski oraz Paulina Śmigielska. Ich synem jest Roman Montecki, którego postać odegrał Przemysław Furdak. Przedstawicielami rodziny Kapuleckich są z kolei Bożydar i Bożena, w których wcielili się Piotr Szwedes i Anna Samusionek. Mają oni wspólnie czwórkę dzieci: córkę Julię i synów Bogusława, Leopolda oraz Iwo. Ich role odegrali odpowiednio Ewa Mosakowska, Maciej Bożek, Mateusz Bożek i Bruno Tomczyk. W produkcji pojawia się również wiele postaci drugo- i trzecioplanowych.

W obsadzie serialu "Pod wspólnym niebem" wystąpili również:

 • Paweł Królikowski jako narrator;
 • Tadeusz Chudecki jako dozorca Paweł Nowopolski;
 • Marek Probosz jako Alex Montecki, dziennikarz Wolnej Telewizji Obywatelskiej;
 • Marek Frąckowiak jako Kapulheim, dziad Bożydara Kapuleckiego;
 • Krzysztof Szczerbiński jako Bartłomiej Klupa;
 • Sebastian Konrad jako mecenas Mikołaj Wrona;
 • Ewa Szykulska jako Wiktoria, ciotka Kapuleckiego;
 • Michał Filipiak jako Mirosław;
 • Dominika Sakowicz jako Dominika;
 • Barłomiej Nowosielski jako Gruby;
 • Dariusz Jeż jako Mały;
 • Milan Prasad Ghimire jako szaman

Pod wspólnym niebem – produkcja

Reżyserem serialu "Pod wspólnym niebem" jest Marek Śledziewski, który jest jednocześnie współautorem scenariusza do produkcji. W tworzeniu skryptu pomagał mu Marcin Wolski. Śledziewski oraz Wolski są jednocześnie pomysłodawcami serii. Zdjęcia do serialu "Pod wspólnym niebem" tworzył Wojciech Suleżycki, a rolę producenta pełniła Anna Jaroch-Okapiec. Pozostałymi osobami zaangażowanymi w tworzeniu produkcji byli:

 • scenografia: Karolina Kosicka;
 • dekoracja wnętrz: Aleksandra Kierzkowska;
 • kostiumy: Anna Meczyńska;
 • dźwięk: Grzegorz Żaglewski;
 • charakteryzacja: Beata Rółkowska;
 • kierownictwo produkcji: Dariusz Kłodowski;
 • efekty specjalne: Franciszek Barciś, Bartosz Nuckowski;
 • produkcja: Telewizja Polska.

Pod wspólnym niebem – odcinki, sezony

Premiera serialu "Pod wspólnym niebem" miała miejsce 15 września 2017 roku. Był on emitowany na antenie Telewizji Polskiej co tydzień w piątkowe wieczory. Finał pierwszego sezonu pojawił się na antenie stacji TVP2 8 grudnia 2017 roku. Łącznie wyemitowano 12 odcinków serialu, które zostały zebrane w pełny sezon. W późniejszym terminie Telewizja Polska ogłosiła, że pierwszy sezon "Pod wspólnym niebem" będzie jednocześnie ostatnim. Odcinki "Pod wspólnym niebem" można oglądać na platformie streamingowej Telewizji Polskiej, TVP VOD.

Pod wspólnym niebem
Tytuł oryginalny

Pod wspólnym niebem

Gatunek

serial komediowy

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

15.09.2017

Czas trwania odcinka

29 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39yfnz
d39yfnz
d39yfnz