Trwa ładowanie...
d106fxj

Odzyskać twarz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"Odzyskać twarz - odzyskać życie" to czteroodcinkowy dokument, w którym będziemy śledzić młodą, dzielną kobietę od momentu dramatycznego wypadku, aż po założenie przez nią fundacji, której celem jest pomoc oszpeconym ludziom. Poznamy świat osób, dla których wyjście z domu jest potwornym przeżyciem. Przez zniekształcenia ciała czy twarzy muszą oni znosić przerażone, zniesmaczone, czy wręcz znieważające spojrzenia przechodniów, które nieodwracalnie ranią ich serce i psychikę.

Historia brytyjskiej dziennikarki i modelki Katie Piper znana jest ludziom na całym świecie. W 2008 roku dziewczyna padła ofiarą tragicznego w skutkach ataku. Wynajęty przez jej byłego chłopaka napastnik oblał ją kwasem siarkowym. Katie doznała rozległych poparzeń twarzy i straciła wzrok w jednym oku. Przeszła masę bolesnych operacji, najpierw walcząc o życie, a potem o wygląd swojej twarzy. Wygrała tę walkę i postanowiła pomóc innym podobnie poszkodowanym przez los.

Poznamy studentkę baletu Adele, która dostała ataku epilepsji pod prysznicem, co pozostawiło u niej rozległe poparzenia górnej części ciała. Czy dzięki fundacji Katie dziewczyna odzyska pewność siebie i wróci na scenę? Czy 16-letni Will, który podczas grilla uległ ciężkim poparzeniom, odzyska czucie w ramieniu? Przeszedł już cztery przeszczepy skóry, a czeka go jeszcze wiele miesięcy intensywnej fizjoterapii…

W swej organizacji charytatywnej Katie spróbuje zgromadzić mentorów, którzy pomogą pokrzywdzonym odnaleźć siłę do życia. "Odzyskać twarz - odzyskać życie" to wzruszający dokument o walce ludzi z przeciwnościami losu. To także piękny obraz wiary w drugiego człowieka.

Program nadawany na antenie TLC Polska.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d106fxj
d106fxj
d106fxj