Trwa ładowanie...
d2ra2g6

Mildred Pierce

Najnowsze informacje
4.1
(66 głosów)
Oceń:

Akcja mini-serialu "Mildred Pierce" rozpoczyna się w miasteczku Glendale w Kalifornii, w roku 1931. Mildred Pierce (Kate Winslet), matka dwóch córek, po rozstaniu z mężem (Brian F. O’Byrne) jest zmuszona sama utrzymywać rodzinę. Gdy nie udaje jej się znaleźć pracy w charakterze gospodyni domowej, pełna niespożytej energii i obdarzona talentem do gotowania kobieta zatrudnia się w niewielkiej restauracji.

Szybko zaczyna nią zarządzać i mimo szalejącego kryzysu - rozwijać interes. Za sukcesami zawodowymi nie idzie jednak szczęście w życiu prywatnym. Mildred szuka prawdziwej miłości, której nie dał jej mąż, i jednocześnie próbuje być dobrą matką.

Nie potrafi porozumieć się z Verą (najpierw Morgan Turner, potem Evan Rachel Wood), swoją utalentowaną, lecz samolubną córką...

Wyreżyserowany przez zdobywcę nominacji do Oscara i laureata Złotej Palmy Todda Haynesa (Idol, Daleko od nieba, I’m Not There. Gdzie indziej jestem) pięcioodcinkowy miniserial jest kolejną, po wersji fabularnej z 1945 roku, ekranizacją powieści Jamesa M. Caina pod tym samym tytułem.

W tytułowej roli, którą przed prawie sześćdziesięciu laty zagrała Joan Crawford, wystąpiła zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową kreację w filmie Lektor, brytyjska gwiazda Kate Winslet (Titanic, Zakochany bez pamięci, Małe dzieci). Partnerują jej Guy Pearce (Tajemnice Los Angeles, Memento, Królestwo zwierząt), nominowana do Złotego Globu Evan Rachel Wood (Trzynastka, Co nas kręci, co nas podnieca, serial HBO Czysta krew) oraz nagrodzona Oscarem Melissa Leo (Rzeka ocalenia, Weronika postanawia umrzeć, Fighter).

Mildred Pierce
Tytuł oryginalny

Mildred Pierce

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

USA

Reżyser
Muzyka
Obsada

Harvey Waldman

Jefferson Mays

Laura Rosenthal (kelnerka Doris)

Murphy Guyer (Pan Pierce)

Brian F. O’Byrne (Bert Pierce)

Kate Winslet (Mildred Pierce)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ra2g6
d2ra2g6
d2ra2g6