Trwa ładowanie...
d2s4ey3

Miasto skarbów

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Miasto skarbów" to polski serial sensacyjny wyprodukowany na zlecenie TVP. Emisja rozpoczęła się 14 września 2017 roku, a po wydaniu zaledwie 13 odcinków, serial został zdjęty z anteny.

Miasto skarbów – opis fabuły, bohaterowie

"Miasto skarbów" opowiada o losach dwóch sióstr, Alicji (Aleksandra Popławska) i Ewy (Magdalena Różczka). Pierwsza z nich po wielu latach spędzonych na wysokim stanowisku w Ministerstwie Kultury, powraca do rodzinnego Krakowa. Na miejscu podejmuje współpracę z tamtejszą policją.

Z kolei Ewa stoi na czele niebezpiecznej szajki złodziei, których celem są bardzo znane obrazy, a także inne przedmioty sztuki wyższej. Odmienne ścieżki obu sióstr niespodziewanie łączą się, gdy Alicja otrzymuje zadanie rozpracowania grupy przestępczej Ewy.

W "Mieście skarbów" akcja od początku ma charakter tajemniczy, sensacyjny i tragiczny. Alicja Wakar pracuje na wysokim stanowisku w Ministerstwie Kultury. Ze względu na swoje umiejętności i wykształcenie, na jej ręce zostaje przekazany obraz Paula Cezanne’a "Gracze", który musi otrzymać odpowiednią opinię do dalszego zakupu. Historyczka kategorycznie stwierdza, że powierzony jej obraz jest jak najbardziej autentyczny. Dodatkowo wie, że dzieło sztuki chce sprzedać jej siostra Ewa.

Jednak nim Alicja wystawi odpowiednią opinię, przychodzi do niej wybitny krakowski marszand Jerzy Rajski (Roman Gancarczyk). Mężczyzna jest przekonany, że obraz jest genialnym falsyfikatem. Niedługo później w "Mieście skarbów" dochodzi do pierwszego morderstwa – zastrzelony zostaje marszand.

ABW szybko łapie zabójcę, którym okazuje się niejaki Miler (Norbert Rakowski). W związku z tymi wydarzeniami szefowa Alicji zwana "Matką" (Izabela Kuna), zleca historyczce niebezpieczne zadania. Przede wszystkim Wakar musi przekonać ministerstwo, że "Gracze" to falsyfikat, a następnie ma jechać za obrazem do rodzinnego Krakowa – zachodzi podejrzenie, że na miejscu znajduje się ktoś, kto doskonale zna wartość obrazu i będzie próbował go ukraść.

W "Mieście skarbów" wydarzenia nabierają tempa. Alicja wyrusza do dawnej stolicy Polski z wieloma wątpliwościami. Dołącza do zespołu walczącego z nielegalnym handlem kradzionymi dziełami sztuki. Głównym dowódcą jest inspektor Michał Szatner (Piotr Głowacki), a jego podwładnymi są komisarz Maciej Harny (Adam Krawczuk) oraz komisarz Selena Abar (Helena Ganjalyan).

Po pewnym czasie dochodzi do kradzieży w lokalnym antykwariacie, a sprawczynią jest Ewa. Ze względu na brak dowodów, kobieta zostaje wypuszczona z aresztu. Jednak Alicja doskonale zna schemat działalności siostry. Okazuje się, że Ewa przemyca obrazy do Wiednia, gdzie dostarcza je Nathanowi Sharonowi (Edward Linde-Lubaszenko). Alicja natomiast jest związana ze wspólnikiem Ewy, Maksem Wernerem (Kamil Bosak).

Serial "Miasto skarbów" udowadnia, że nie wszystko, co wydaje się oczywiste na pierwszy rzut oka jest prawdą. Alicja i Ewa, choć są siostrami o całkowicie odmiennym pojęciu moralności, to jednak wiele wskazuje na to, że obie kobiety są w stanie chronić siebie nawzajem bez względu na możliwe konsekwencje.

Miasto skarbów – obsada

W "Mieście skarbów" w rolach głównych występują:

  • Aleksandra Popławska jako Alicja Wakar;
  • Magdalena Różczka jako Ewa Wakar;
  • Piotr Głowacki jako Michał Szatner;
  • Adam Ferency jako Moryc Sharon;
  • Adam Krawczuk jako Maciej Harny;
  • Helena Ganjalyan jako Selena Abar;
  • Edward Linde-Lubaszenko jako Nathan Sharon;
  • Marcin Bosak jako Max Werner;
  • Feliks Szajnert jako Avi Szhmidt.
Miasto skarbów
Tytuł oryginalny

Miasto skarbów

Gatunek

Sensacyjny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

14.09.2017

Czas trwania odcinka

44 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s4ey3
d2s4ey3
d2s4ey3