Trwa ładowanie...
dfmlgsn

Jessica Jones

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Serial ''Jessica Jones'' to amerykańska produkcja fantastycznonaukowa stworzona na podstawie komiksów pod tym samym tytułem od Uniwersum Marvela. Został stworzony przez ABC Studios dla serwisu Netflix. Główną twórczynią serialu jest Melissa Rosenberg (odpowiedzialna m.in. za produkcję sagi ''Zmierzch'').

Jessica Jones – opis fabuły, bohaterowie

Zarówno pierwszy jak i drugi sezon ''Jessiki Jones'' składa się z 13 odcinków. Premiera miała miejsce na platformie Netflix 20 listopada 2015 roku. Z kolei druga seria pojawiła się 8 marca 2018 roku. W lutym 2019 roku zapowiedziano, że po emisji trzeciego sezonu, serial ''Jessica Jones'' zostanie zakończony.

Tytułowa bohaterka odgrywana przez Krysten Ritter od dłuższego czasu cierpi na zespół stresu pourazowego. Jessica obdarzona ponadprzeciętną siłą, nie zawsze jest w stanie zapanować nad swoimi emocjami. Bohaterka nadużywa alkoholu, co także utrudnia jej trzeźwe patrzenie na rzeczywistość.

Po wielu traumatycznych wydarzeniach Jessica Jones decyduje się na zostawienie kostiumu superbohaterki i rozpoczęcie normalnego życia. Główna bohaterka próbuje odbudować swoje życie jako prywatny detektyw. W swoim mieszkaniu zakłada agencję Alias Investigations, ale Jessica zajmuje się sprawami, w których uwikłane są osoby z nadnaturalnymi zdolnościami w Nowym Jorku.

Niepodziewanie, do Jessiki docierają niepokojące wieści. Jej wróg Kilgrave (David Tennant), od którego uciekła, znowu powraca do miasta, chcąc jak się wydaje zemścić za to, że Jessica go zostawiła.

W serialu ''Jessica Jones'' główna bohaterka musi przyjąć sprawę do rozwikłania, będącą punktem zwrotnym w jej życiu. Niechętnie podejmuje się konfrontacji z przeszłością.

*Bohaterowie pierwszoplanowi:

 • Jessica Jones (Krysten Ritter) – była superbohaterka o nadludzkiej sile, cierpiąca na zespół stresu pourazowego.
 • Luke Cage (Mike Colter) – człowiek o nadludzkiej sile i niezniszczalnej skórze. W trakcie śledztwa spotyka się z Jessicą.
 • Patricia ''Trish'' Walker (Rachael Taylor) – była modelka i dawna gwiazda dziecięca znana bardziej jako ''Patsy''. Jest najlepszą przyjaciółką Jessiki oraz jej przybraną siostrą. Obecnie pracuje jako gospodyni radia.
 • Will Simpson (Will Traval) – sierżant NYPD, który jest bardzo zaangażowany w swoją pracę. Zakochuje się ze wzajemnością w Trish.
 • Hope Shlottman (Erin Moriarty) – studentka nowojorskiej uczelni, która jest klientką agencji detektywistycznej Jessiki. To dzięki niej powraca sprawa przeszłości Jones.
 • Malcolm Ducasse (Eka Darville) – sąsiad Jessiki, który od wielu lat cierpi na uzależnienie od narkotyków, a z czasem obydwoje się zaprzyjaźniają,
 • Jeri Hogarth (Carrie-Anne Moss) – niezależna adwokat i sojuszniczka Jessiki, którą zatrudnia do najtrudniejszych spraw.
 • Kilgrave (David Tennant) – mężczyzna z przeszłości Jessiki, który potrafi kontrolować umysły. Gdy był dzieckiem, jego rodzice dokonywali na nim różnych eksperymentów – tym sposobem zamiast zneutralizować siłę, wzmacnia swoje zdolności i staje się niebezpieczny.

Jessica Jones – ciekawostki

 • Krysten Ritter musiała przybrać prawie 5 kilogramów, aby poprawić tężyznę fizyczną podobną do Jessiki Jones;
 • kostium superbohterki pojawia się jedynie we wspomnieniach, a w komiksie bohaterka pojawiała się w nim regularnie;
 • w komiksie Jessica Jones chodziła do szkoły średniej z Peterem Parkerem (Spider-Manem), a jej ojciec pracował dla Tony’ego Starka (Iron Mana);
 • pierwotnie Kilgrave’a miał zagrać Jim Carrey;
 • w komiksie Jeri Hogarth jest mężczyzną;
 • Jessica Jones i Luke Cage w serii komiksowej są małżeństwem oraz mają córkę Danielle.
Jessica Jones
Tytuł oryginalny

Jessica Jones

Gatunek

serial fantastycznonaukowy

Kraj produkcji

USA

Data premiery

20.11.2015

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

2

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfmlgsn
dfmlgsn
dfmlgsn