WP
WP

Jazda Figurowa - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

"Jazda Figurowa" to program typu talk-show nadawany w telewizyjnej Czwórce. Program prowadzi Michał Figurski: polski prezenter radiowo-telewizyjny, dziennikarz muzyczny.

W programie goszczą ludzie znani z pierwszych stron gazet: opowiadają o kulisach dawnych i aktualnych wydarzeń, odkrywają nieznane fakty, zdradzają własne cele i zamierzenia. Ponadto do programu zapraszani są także ludzie, których nie zobaczymy na srebrnym ekranie, ale którzy mają coś ciekawego do opowiedzenia, którzy mogą się pochwalić niezwykłymi doświadczeniami.

"Jazda Figurowa" ma być z założenia komentarzem do rzeczywistości; czasem poważnym, czasem ironicznym. W każdym odcinku z pomocą publiczności powstaje Antylista osób i wydarzeń.

Każdej rozmowie akompaniuje duet muzyczny "The Boogie Town", w składzie: wokalistka Ula Rembalska i gitarzysta Bartek Mieszkuniec. Ich muzyka jest określana jako pop, z domieszką takich gatunków muzycznych jak rock czy soul.

"Jazda figurowa" nadawana jest od 12 października tuż po wieczornym filmie (22.30-23.00).

WP

Program swoją formułą nawiązuje do autorskiego show Kuby Wojewódzkiego, z którym zresztą Figurski współpracuje w radiu Eska Rock. "Jazda Figurowa" ma jednak o wiele gorszą oglądalność niż program Kuby Wojewódzkiego: przyciąga przed telewizory średnio 212 tys. widzów (podczas gdy oglądalność "Kuba Wojewódzki show" liczona jest w milionach). Powtórki "Jazdy Figurowej" nie przyciągają już tylu widzów - o 44 proc. mniej.

Gazeta "Dziennik" umieściła autorski program Michała Figurskiego na 3. miejscu listy Telewizyjnych Kitów 2008 roku. Jak pisze "Dziennik": "Zapowiadało się jak potrójny axel na lodzie. A wyszło - jak cię mogę. Radiowiec Figurski zapragnął posmakować tafli szklanego ekranu i tak się zapatrzył w swojego kumpla Wojewódzkiego, że zerżnął od niego prawie cały program. Za ściąganie w szkole są jedynki".

Drugie miejsce na liście zajmują kłótnie między Dodą, a Justyną Steczkowską. Na Pierwsze miejsce w rankingu należy do Joli Rutowicz.

WP
WP