Trwa ładowanie...
d2nnkud

Fineasz i Ferb

Najnowsze informacje
4.2
(315 głosów)
Oceń:

"Fineasz i Ferb" są ujmujący i bystrzy. Fineasz nieustannie tryska energią i nie potrafi usiedzieć na jednym miejscu. Nieustannie walczy z nudą wymyślając jeden wynalazek za drugim, a kiedy dorośli pytają go: „Czy nie jesteś na to za młody?”, Fineasz odpowiada pewnym siebie i ujmującym głosem: „Oczywiście, że jestem”.

Ferb Fletcher, przyrodni brat Fineasza i Fredki pochodzi z Anglii. Jest lojalną prawą ręką Fineasza, jego inżynierem, wynalazcą i osobą, na którą można zawsze liczyć. Jego ślepe posłuszeństwo wobec Fineasza sprawia, że Ferb nie mówi zbyt dużo. A kiedy juz coś powie, jego wypowiedź to co najwyżej jedno zdanie, ale zazwyczaj świadczy o dużo większym zrozumieniu sytuacji niżby na to wskazywał wyraz jego twarzy. Jak to mówi Fineasz: „Ferb jest człowiekiem czynu”. O ile Fineasz jest osobą dominującą w kontaktach towarzyskich, można śmiało powiedzieć, że nie byłby w stanie zrealizować żadnego ze swoich pomysłów bez pomocy Ferba.

Fretka nieustannie czyha na swoich braci i wpada w furię za każdym rzazem, gdy nie udaje jej się przyłapać chłopców na gorącym uczynku. I choć zwariowane pomysły braci nie dotyczą jej bezpośrednio, odczuwa ciągłą potrzebę powstrzymania chłopców przed ich realizacją. Jej dążenie do przeszkodzenia Fineaszowi i Ferbowi często uniemożliwia Fredce realizację własnych celów i sprawia, że sama staje się swoim największym wrogiem.

Fineaszowi i Ferbowi towarzyszy ich domowy dziobak, Pepe, który wydaje sie być typowym domowym zwierzakiem nie robiącym nic innego poza leżeniem i mruczeniem. Pozory jednak mogą mylić. Pepe w rzeczywistości tylko udaje bezmyślną i łagodną maskotkę. Tak naprawdę jest tajnym agentem, przy którym James Bond wygląda jak zwykły amator. Pepe walczy z doktorem Dundersztycem pragnącym zapanować nad obszarem trzech stanów. Pepe zawsze kończy swoją misję, zanim chłopcy się zorientują, że zniknął.

Szalony doktor Dundersztyc nie potrafi planować zbyt dużych przedsięwzięć. Podchodzi do nich z ogromnym entuzjazmem i poświęca zbyt mało czasu na przemyślenia. Dlatego też pomysły, które realizuje często nie wypalają. Nie zniechęca się jednak zgodnie z mottem, które mówi, że „Ten, kto walczy i ucieka, żyje po to, aby walczyć dalej”.

Ponadto w serialu występują: cudowna sąsiadka Izabela Garcia-Shapiro; student z wymiany Baljeet; łobuz z sąsiedztwa Buford; najlepsza przyjaciółka Fretki, Stefa Hirano; obiekt westchnień Fretki, Jeremiasz oraz apodyktyczny Major Monogram, przełożony Pepe w organizacji OWCA.

Serial „Fineasz i Ferb” został wyprodukowany w Disney Television Animation.

Fineasz i Ferb
Tytuł oryginalny

Phineas and Ferb

Gatunek

animowany, dziecięce, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Adam Krylik

Bożea Furczyk

Dariusz Odija (Major Monogram)

Drake Bell (Spider-Man)

Justyna Bojczuk (Izabela Garcia-Shapiro)

Joanna Pach (Zuzia)

Tina Fey (Annabelle Johnson)

Diedrich Bader

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nnkud
d2nnkud
d2nnkud