Trwa ładowanie...
d1gg2qc

Dom nad rozlewiskiem

Najnowsze informacje
5.0
(29780 głosów)
Oceń:

"Dom nad rozlewiskiem" to polski serial telewizyjny, którego premiera odbyła się 4 października 2009 roku w TVP1. Składa się z trzynastu odcinków. Jego kontynuację stanowi serial „Miłość nad rozlewiskiem”.

"Dom nad rozlewiskiem" to opowieść o Małgosi, kobiecie, która traci pracę w agencji reklamowej. Gdy próby znalezienia nowej nie przynoszą rezultatów, bohaterka decyduje się na radykalny krok. Opuszcza stolicę i odwiedza mieszkającą na Mazurach matkę, z którą od lat nie miała kontaktu. W nowym środowisku odzyskuje spokój i zaczyna nowe życie.

Za kanwę scenariusza serialu "Dom nad rozlewiskiem" posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej pod tym samym tytułem. To ciepła, pełna optymizmu, humoru i życiowej mądrości opowieść o wyboistej drodze, jaką czasami trzeba przejść, by w końcu odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia, zasmakować szczęścia i miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się głównie w mazurskich plenerach oddających piękno i potęgę przyrody.

Małgosia (Joanna Brodzik) ma 40 lat. To fatalny wiek, kiedy kobieta nadal czuje się młoda i atrakcyjna, pełna sił twórczych, ale otoczenie często nie podziela tej opinii, usiłując jej wmówić, że wkroczyła już w smugę cienia. Małgosia ani myśli tak siebie traktować: jest pełna energii i optymizmu, lubi i potrafi się podobać, a przy tym nie brak jej ambicji i przekonania o własnej wartości. Przekonania zresztą uzasadnionego: pracuje w agencji reklamowej HopArt niemal od początku jej istnienia, jest doświadczonym i cenionym fachowcem.

Prywatnie jest żoną Konrada (Piotr Grabowski), przystojnego architekta zapewniającego bliskim godziwy byt, ma też uzdolnioną muzycznie córkę Marysię (Olga Frycz) wkraczającą właśnie w dorosłość. Rodzina mieszka w eleganckim domu z ogrodem, a sielskiego obrazka dopełnia mieszkająca z nimi przeurocza, mądra i troskliwa teściowa Zofia (Zofia Kucówna), z którą synowa znakomicie się rozumie.

Reżyserem serialu "Dom nad rozlewiskiem" jest Adek Drabiński (m.in. „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Mamuśki”, „Faceci do wzięcia”). Autorami scenariusza - Anna Janyska oraz Małgorzata i Maciej Sobieszczańscy.

Dom nad rozlewiskiem
Tytuł oryginalny

Dom nad rozlewiskiem

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Jacek Ryś (Chirurg plastyczny)

Marek Serafin (Szef salonu samochodowego)

Katarzyna Trzcińska (Właścicielka butiku)

Sebastian Ryś (Członek zespołu)

Piotr Kieraga

Ewa Bakalarska (Kochanka Konrada)

Justyna Grzybek (Majka)

Antoni Królikowski (Chłopak Marysi)

Anna Czartoryska (Paula)

Katarzyna Zielińska (Lekarka Magda Lisowska)

Matylda Damięcka (Pola)

Zofia Saretok (Zofia)

Joanna Brodzik (Małgorzata)

Zofia Kucówna (Zosia)

Rafał Rutkowski (Wiktor)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gg2qc
d1gg2qc
d1gg2qc