Trwa ładowanie...
d4coh8h

Denise Richards

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Downers Grove, Illinois, USA

Filmografia:
d4coh8h

Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, znana i podziwiana raczej za atrakcyjną aparycję, niż umiejętności aktorskie. Gwiazda licznych komedii, jedna z „dziewczyn Bonda”.

Urodziła się 17 lutego 1971 roku w miejscowości Downers Grove, niedaleko Chicago, jako najstarsza z trójki dziewcząt. Kiedy miała 15 lat, jej rodzina przeprowadziła się do San Diego w stanie Kalifornia. Mniej więcej w tym samym czasie dziewczyna rozpoczęła karierę modelki, co było dość naturalnym krokiem, wziąwszy pod uwagę jej niewątpliwą urodę. Po ukończeniu szkoły średniej przeniosła się do Los Angeles, szybko dostając niewielkie role, początkowo w telewizyjnych produkcjach (m.in. debiutancki serial „Dzień za dniem” 1990, „Beverly Hills 90210” 1992, „Kroniki Seinfelda” 1993).

* Jej debiutem na dużym ekranie był udział w parodystycznej, gwiazdorsko obsadzonej komedii „W krzywym zwierciadle: strzelając śmiechem” (1993), natomiast pierwszą dużą rolą – ta w komedii sci-fi „Młody T-Rex” (1994).*

Przełomem w karierze był, poprzedzony udziałem w kilku odcinkach słynnego serialu „Melrose Place”, występ u Paula Verhoevena w filmie akcji sci-fi „Żołnierze kosmosu” (1997). Udział w tak dużej produkcji niemal skazywał na sukces i otrzymanie kolejnych propozycji – już rok później Denise dołączyła do gwiazdorskiej obsady thrillera „Dzikie żądze” (1998), a w 1999 roku wystąpiła w znanej, czarnej komedii „Zabójcza piękność” z Ellen Barkin.Aktorka miała szansę zagrać w kolejnej części słynnego cyklu o Jamesie Bondzie – „Świat to za mało” z Piercem Brosnanem. Rola pięknej pani naukowiec przyniosła jej co prawda Złotą Malinę dla Najgorszej Aktorki Drugoplanowej, jednak sam udział w bondowskiej serii stanowi jeden z najważniejszych punktów jej filmowych dokonań.

Nowe tysiąclecie otworzyła występem w horrorze „Walentynki” oraz zawodowym spotkaniem z przyszłym mężem, Charliem Sheenem na planie serialu „Spin City” i komedii romantycznej „Dobre rady” (wszystkie filmy z 2001 roku).

Inne produkcje z tego gatunku z udziałem Richards, to: „Trzeci do pary”, „Facet z odzysku” (2002), „To właśnie miłość” (2003), „Zabójcza blondynka” z Kim Basinger (2004), czy telewizyjna produkcja „I tak, i nie” (2004).

W 2002 roku wystąpiła w komedii akcji „Tajniak”, w 2003 dołączyła do obsady głośnej parodii „Straszny film 3”, zaś w 2007 roku zasłynęła z występu u boku Pameli Anderson w niezbyt udanej komedii „Głupia i głupsza” (ang. „Blonde and Blonder”).

Z ambitniejszych, nie komediowych produkcji z udziałem Richards na pewno warto wspomnieć o dramacie „Donikąd” w reżyserii niezależnego twórcy, Gregga Arakiego (1997), głośnym, hiszpańskim, fabularyzowanym dokumencie „Dziwka” z Daryl Hannah (2004), czy thrillerze „Edmond” Stuarta Gordona, z Williamem H. Macym w roli głównej (2005). Ostatnio aktorka często gościła na małym ekranie – jako jedna z uczestniczek amerykańskiej edycji „Tańca z gwiazdami” (2009) oraz jako producentka i gospodyni autorskiego reality show „Denise Richards: It’s Complicated” (2008-2009).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4coh8h
d4coh8h
d4coh8h