Trwa ładowanie...
diztq0u

Castle

Najnowsze informacje
4.2
(878 głosów)
Oceń:

Serial „Castle” to mieszanka kryminału, przygody i z pozoru niewinnego romansu. Twórcą serialu jest Andrew W. Marlowe. Produkcja zadebiutowała 9 marca 2009 roku na kanale ABC Network, składa się z trzech serii. W listopadzie 2009 roku stacja Universal Channel rozpoczęła emisję pierwszego sezonu "Castle" w Polsce.

Pisarz Richard Castle (Nathan Fillion) i detektyw Kate Beckett (Stana Katic) wspólnie próbują schwytać tajemniczego mordercę, który inspiracje do zbrodni czerpie z … książek napisanych przez Richarda. Kto w tej grze okaże się sprytniejszy? Richard Castle (Nathan Fillion) to niezwykle popularny autor powieści kryminalnych. Sukces na rynku wydawniczym zaczyna go jednak powoli nudzić i właśnie wtedy dowiaduje się, że ktoś zaczyna odtwarzać historię ze stron jego książek w realnym świecie.

Tajemniczy morderca odgrywa sceny zabójstw, które wpierw dokładnie opisał niczego nie świadomy Richard. Sprawą interesuje się błyskotliwa detektyw Kate Beckett (Stana Katic) z nowojorskiej policji NYPD, która przesłuchuje Castle’a. Z dnia na dzień coraz częściej potrzebuje jednak jego pomocy przy wyjaśnianiu kolejnych morderstw.

Z czasem Castle i Kate stają się nieformalnymi partnerami z pracy, których współdziałanie okazuje się bardzo owocne. Zderzenie tych dwóch osobowości to jednak istna mieszanka wybuchowa. Wspólne utarczki i kłótnie są w ich przypadku codziennością, jednak w międzyczasie zaczyna między nimi iskrzyć także na innym polu…

Dociekliwość i chęć rozwiązania kolejnych kryminalnych spraw zaprowadzą Castle’a i Kate do świata pełnego ryzyka i niebezpiecznych zdarzeń, które Castle wymyślał do tej pory jedynie na potrzeby swoich książek. Nic jednak nie jest bardziej realne niż pościg za niebezpiecznym i nieobliczalnym mordercą oraz walka z czasem by ocalić życie kolejnych potencjalnych ofiar.

W rolach głównych serialu „Castle” występują popularni amerykańscy aktorzy, wśród nich: Nathan Fillion jako Richard Castle, Molly C. Quinn jako Alexis Castle, Stana Katic jako Kate Beckett , Seamus Dever jako Kevin Ryan , Susan Sullivan jako Martha Rodgers , Jon Huertas jako Javier Esposito , Ruben Santiago-Hudson jako Kapitan Roy Montgomery , Tamala Jones jako Lanie Parish.

Castle
Tytuł oryginalny

Castle

Gatunek

dramat, komedia, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

43 min.

Obsada

Taylor Kinney (Darren Thomas)

Ivo Nandi

Brea Cola

Jon Huertas (Detektyw Javier Esposito / Kubańczyk Dempseya)

Penny Johnson (Kapitan Victoria Gates)

Michael Trucco (Detektyw Tom Demming)

Helen Shaver

Max Martini (Hal Lockwood)

Tyler Hoechlin (Dylan Fulton)

Kristin Lehman (Serena Kaye)

Lochlyn Munro (Kevin McCann)

Meghan Markle

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diztq0u
diztq0u
diztq0u