02-02-2011 (10:40)

Zmarł Stanisław Michalski, aktor z serialu "Rodzina Zastępcza"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł Stanisław Michalski, aktor z serialu "Rodzina Zastępcza"
(Polsat)

W wieku 79 lat zmarł wieloletni aktor Teatru Wybrzeże, niegdyś jego dyrektor, Stanisław Michalski. Artysta do końca swojego życia nie schodził ze sceny i czerpał życiodajną energię z występów teatralnych. Ostatnimi czasy znany z serialu "Rodzina zastępcza plus".

W 2005 aktor obchodził jubileusz 50-lecia pracy scenicznej. Dodatkowo słynnego gdańszczanina polscy widzowie mogą pamiętać z takich filmów, jak „Blaszany bębenek”, „Człowiek z Żelaza” oraz ostatnimi czasy z serialu "Rodzina zastępcza plus".

Podziel się

Stanisław Michalski jeszcze w styczniu grał w spektaklach "Bal manekinów" (w roli Majordomusa") i "Ożenek" " (w roli Starikowa) w cenionym Teatrze Wybrzeża.

Michalski ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 1955. W sierpniu 1955 został oddelegowany do pracy w Gdańsku i od tamtej pory do końca swoich dni był nieprzerwanie związany z Teatrem Wybrzeże. Dzięki zasługom i szacunkowi, którym się szczycił w towarzystwie, w latach 1988 – 1993 pełnił również funkcję dyrektora artystycznego i dyrektora naczelnego w tymże teatrze.

Na scenie spędził ponad 55 lat. W 2007 r. otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Order Gloria Artis, a w 2009 roku nagrodę Mały Gryf od Wojewody Pomorskiego. W 1973 roku uhonorowano go tytułem "Gdańszczanina Roku".

Stanisław Michalski był ojcem Igora i Jerzego Michalskiego, również aktorów.

POGRZEB GABRIELI KOWNACKIEJ. PRZYJACIELE Z "RODZINY ZASTĘPCZEJ" ŻEGNAJĄ AKTORKĘ

10 LAT OD ŚMIERCI MŁODEGO AKTORA "RODZINY ZASTĘPCZEJ"

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.