Trwa ładowanie...
Materiał partnera

Pralkosuszarka – komfort dla wszystkich domowników

Pralki, suszarki i inne tego typu urządzenia mogą zajmować niemałą powierzchnię w naszej łazience. W dzisiejszych czasach zależy nam jednak na tym, aby zaoszczędzić go jak najwięcej, gdyż nasze domy i mieszkania często nie zachwycają dużym metrażem. Właśnie dlatego tak często decydujemy się na pralko-suszarki, które łączą w sobie funkcję dwóch różnych sprzętów. To przede wszystkim ogromny komfort dla wszystkich domowników… ale czy tylko o to chodzi?

Share
 Źródło: materiały partnera
d2614ys

Czy pralko-suszarka to ulubiony sprzęt domowników?

W naszym domu znajduje się wiele sprzętów, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Ich zadaniem jest pomóc nam w oszczędzaniu czasu, który można spożytkować zupełnie inaczej. Chociaż takie urządzenia bywają kosztowne, to jednak można powiedzieć, że w ten sposób kupujemy sobie odrobinę spokoju. Zamiast odkurzać, zmywać czy prać, możemy usiąść i odpocząć. Wśród ulubionych sprzętów, z których zazwyczaj korzysta większość domowników, jedno z czołowych miejsc zajmuje zapewne pralkosuszarka. Jest łatwa w obsłudze, zajmuje niedużo miejsca, a przede wszystkim sprawia, że możemy zapomnieć o ręcznym praniu i czekaniu prawie dwóch dni, aż rzeczy będzie można ponownie założyć. 

Pralko-suszarka i zalety, o których musisz wiedzieć

Można więc powiedzieć, że pralko-suszarki zyskały naprawdę ogromne grono fanów. Z roku na rok powstają coraz to ciekawsze modele, które zachwycają swoimi funkcjami. Nie ma wątpliwości, że są to urządzenia posiadające naprawdę wiele zalet. To właśnie one sprawiają, że decydujemy się na ich zakup pomimo tego, że są to raczej sprzęty uznawane za te z wyższej półki cenowej. Służą nam jednak przez wiele lat, więc można uznać je za dobrą inwestycję. Poznaj najpopularniejsze zalety, które sprawiły, że chcemy mieć pralko-suszarki w naszych mieszkaniach i domach!

Pralko-suszarka sprawdzi się w małym mieszkaniu

Oszczędność miejsca to podstawa. W niewielkiej łazience czy małym przedpokoju trudno jest zmieścić zarówno pralkę, jak i suszarkę. Nawet jeżeli wybierzemy wąskie warianty, to wciąż będą one zajmowały niemało przestrzeni, którą można wykorzystać nieco inaczej. Jest jeszcze jeden aspekt – suszące się pranie także bywa dla nas problematyczne. Można rozwiesić je na specjalnych sznurkach pod sufitem, na balkonie lub też postawić na środku pokoju rozkładaną suszarkę. Nie brzmi to dobrze, prawda? Dlatego lepiej zainwestować w pralko-suszarkę i mieć ten problem z głowy. 

d2614ys

Pralko-suszarka to dwa urządzenia w jednym

Fakt, że pralko-suszarka to urządzenie łączące w sobie funkcje dwóch równych sprzętów, ma znaczenie nie tylko dla naszego metrażu, ale również i dla portfela. W ten sposób możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ z powodzeniem znajdziemy przystępny cenowo model, który będzie kosztował znacznie mniej niż dwa tanie warianty pralki oraz suszarki. Jeżeli więc zależy Ci na szybkim suszeniu ubrań, to zaczynaj od kupienia tylko jednego sprzętu, a od razu postaw na wymarzone rozwiązanie. 

Pralko-suszarka to oszczędność czasu i pieniędzy

To jeden z głównych powodów, dla których kupujemy tego rodzaju sprzęty. W dzisiejszych czasach coraz mniej mamy czasu na domowe porządki i obowiązki, które są niezwykle czasochłonne. Zaliczamy do nich między innymi rozwieszanie świeżego prania, które jest jedną z najmniej lubianych czynności. Trzeba mieć też na uwadze, że nie samo wieszanie jest problematyczne, ale też późniejsze składanie prania. Jak więc zaoszczędzić czas? Wybrać pralko-suszarkę! Po skończeniu suszenia wyjmujemy ubrania i chowamy je do miejsca, które jest im przeznaczone. 

A co z pieniędzmi? Wybierając poszczególne warianty pralko-suszarek od firmy Electrolux, można cieszyć się czystymi i wysuszonymi ubraniami przy jedynie śladowym zużyciu wody. Wystarczy korzystać z trybu odświeżania parą i zaoszczędzić aż do 40 litrów wody na cykl. Tym samym sprawiamy, że nasze rzeczy dłużej prezentują się jak nowe i nie tracą swojego koloru. Jeżeli zależy Ci na pięknym zapachu, również możesz skorzystać z takiej opcji i dodać go podczas procesu odświeżania. 

Pralko-suszarka nie niszczy ubrań

Dawne pralki, suszarki i podobne im sprzęty rzeczywiście mogły niszczyć ubrania. Mowa tutaj nie tylko o tych bardzo delikatnych tkaninach, z którymi musimy obchodzić się szczególnie uważnie, ale także o tych wykonanych z dobrej jakości, wytrzymałej bawełny. Jednak tak było kiedyś. Dzisiaj nie musimy już obawiać się tego, że nasze ubrania będą wyglądały po suszeniu gorzej niż przed. Warto jednak zwracać uwagę na to, co wrzucamy do bębna i czy na co dzień traktujemy rzeczy w odpowiedni sposób. Jeżeli będziemy trzymać się wszystkich zaleceń, to z pewnością nie powiemy, że pralko-suszarka może wpływać na pogorszenie stanu materiału. Dla przykładu urządzenie Electrolux PerfectCare 800 EW8W261BP zapewnia pełną ochronę struktury tkanin. Odpowiedzialny jest za to między innymi system UltraCare, który wstępnie miesza detergent i płyn zmiękczający z wodą i to jeszcze zeszcze zanim trafią do bębna. Tymczasem system DualCare automatycznie dostosowuje parametry cyklu do rodzaju tkanin oraz do samego ciężaru ładunku. 

d2614ys

Pralko-suszarka jest prosta w obsłudze

Intuicyjne, proste w obsłudze sprzęty to coś, co w szczególności lubimy. Młode osoby radzą sobie z nowinkami technologicznymi nie najgorzej, ale nie można też zapominać o starszych użytkownikach. Dlatego też prym wiodą urządzenia, których obsługi można nauczyć się bardzo szybko. Takie są również pralko-suszarki, których dostępne funkcje i programy zostały ułożone w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł z łatwością korzystać z nich bez większego problemu. 

Pralko-suszarka posiada też inne nowoczesne funkcje

Nie należy zapominać, że pralki, suszarki i podobne im sprzęty mogą mieć mnóstwo nowoczesnych, ułatwiających życie funkcji. Szybki rozwój technologii sprawił, że dostępne dzisiaj urządzenia wręcz zaskakują nas swoją funkcjonalnością. Przykładem może być między innymi pralko-suszarka PerfectCare 900 EW9W161BC marki Electrolux, która została wyposażona w program SteamCare. Jego zadaniem jest przywrócenie świeżości ubraniom dzięki wykorzystaniu pary, zmniejszając ilość zagnieceń, co oznacza, że prawdopodobnie będziemy mogli zrezygnować z dalszego prasowania ubrania. Warto wspomnieć też o systemie DelicateCare, który dostosowuje temperaturę i ruchy bębna to typu tkaniny. W ten sposób zapewnia jej optymalną pielęgnację.

Materiał partnera
d2614ys
d2614ys
d2614ys