Opole 2018: TVP pominęło nagrodę dla Girls on Fire. Jest skandal

Ze względu na zeszłoroczne zawirowania polityczne, Festiwal w Opolu i w tym roku budzi ogromne emocje. Po raz kolejny TVP pozostawi po sobie niesmak. Nieoficjalny hymn czarnych protestów dostał główną nagrodę. Kurski, jak i "Wiadomości" pominęły ten fakt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Girls on Fire
Girls on Fire (East News, Fot: East News)
WP

Karolinka, czyli nagroda im. Anny Jantar za najlepszy debiut jest jedną z najważniejszych nagród festiwalu. o jej przyznaniu zadecydowało jury złożone z artystów i organizatorów kultury. Karolinkę dostały Girls on Fire za Siłę Kobiet, nagrodę widzów Siostry Melosik i ich piosenka Batumi.

"Wiadomości" perfidnie pominęły ten fakt, tak jakby Karolinka w ogóle nie istniała Widzowie TVP dowiedzieli się jedynie o nagrodzie publiczności.

Całej afery pewnie by nie było, gdyby "Siła kobiet" nie skojarzyła się z marszami kobiet na ulicach polskich miast. Zarówno sam zespół, jak i menedżer artystek zapewniali, że piosenka nie powstała z myślą o tworzeniu hymnu Czarnych Protestów.

WP

Przeciwników ich występów jednak to nie przekonuje. Lokalni radni niepokoją się nadchodzącym koncertem, prawica zbiera podpisy pod petycjami o odwołanie ich występu. Swoje zdanie postanowiła wyrazić także Anna Sobecka, która swój sprzeciw przeciwko udziałowi zespołu w festiwalu skierowała do samego prezesa TVP.

Polub WP Teleshow
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP