Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Vichy

Kwas hialuronowy a codzienne potrzeby naszej cery

Poprawne dbanie o skórę może wydawać się trudnym zadaniem, a już zwłaszcza dla osoby, która nie ma wiedzy o kosmetykach. Tymczasem wystarczy jedynie dobrze poznać potrzeby swojej skóry, a następnie dowiedzieć się, jakie składniki aktywne mogą pomóc w zniwelowaniu obecnych problemów oraz dostarczą skórze tego, czego akurat jej brakuje. Wśród przeróżnych substancji stosowanych w produktach do pielęgnacji to właśnie kwas hialuronowy okazuje się być szczególnie popularny. Co na to wpływa?

Share
Kwas hialuronowy a codzienne potrzeby naszej cery
Kwas hialuronowy a codzienne potrzeby naszej ceryŹródło: materiały partnera
d1x1ss2

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery?

Poznanie potrzeb skóry zaczyna się zazwyczaj od obserwowania i dostrzegania, jakie zmiany zachodzą na cerze nie tylko w ciągu dnia, ale także podczas konkretnych pór roku. W ten sposób najłatwiej zauważymy, czy mam problemy z nadprodukcją sebum albo czy zmagamy się z odwodnieniem i brakiem jędrności. Niekiedy okazuje się jednak, że obecna jest nadwrażliwość i to nie tylko na niektóre substancje występujące w kosmetykach, ale także na czynniki zewnętrzne. 

Jeżeli samodzielnie nie potrafimy określić, jaka jest nasza skóra – najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Kosmetolog albo dermatolog pomogą w diagnozie i wskażą kroki pielęgnacyjne, które będą dla nas szczególnie ważne oraz substancje warte stosowania (np. kwas hialuronowy). Nie ulega jednak wątpliwości, że każda cera potrzebuje właściwego nawilżenia. Składniki zapobiegające utracie wody będziemy stosować zarówno mając skórę suchą, mieszaną, normalną, ale także tłustą. Nieistotne też, czy zmagamy się z trądzikiem lub czy naszym jedynym problemem są przebarwienia – zawsze musimy zadbać o to, aby nie pojawiło się przesuszenie. Jakie substancje mogą być tutaj pomocne? 

Kwas hialuronowy nie tylko dla cery dojrzałej 

Może się wydawać, że kwas hialuronowy to substancja, która zdominowała wyłącznie kosmetyki do cery dojrzałej. Rzeczywiście bardzo często spotkamy go właśnie w takich produktach, a to dlatego, że jego główne właściwości to wspieranie tworzenia ważnych włókien kolagenowych oraz wiązanie wody w skórze. Dzięki temu cera odzyskuje dawną jędrność, zmarszczki są mniej widoczne, a my sami zauważymy w lustrze różnicę. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, jednak gdy zachodzą procesy starzenia, to najzwyczajniej zaczyna go nam brakować.

d1x1ss2

Tymczasem ze względu na swoje cudowne właściwości składnik ten sprawdza się doskonale także skórze młodej, szczególnie takiej, której brak nawilżenia. Negatywny wpływ mogą mieć czynniki zewnętrzne (mróz, deszcz, ostre słońce), ale też uwarunkowania genetyczne oraz przebyte lub trwające choroby. Na przykład trądzik jest jedną z przypadłości, podczas której konieczne jest stosowanie składników, które co prawda działają antybakteryjnie, ale jednocześnie mogą też wysuszać skórę – jak np. kwas salicylowy. Wtedy musimy postarać się o dodatkowe nawilżenie cery.

Kwas salicylowy – dlaczego go stosujemy?

Jednym z równie znanych składników jak kwas hialuronowy jest właśnie wspomniany wyżej kwas salicylowy. Stosuje się go w kosmetyce ze względu na to, jak doskonale radzi sobie z niedoskonałościami pojawiającymi się na skórze. To jedna z najważniejszych substancji, po którą sięgają osoby zmagające się z m.in. z trądzikiem pospolitym. W czym pomaga? Ma właściwości antybakteryjne, spłyca blizny, dokładnie oczyszcza, odblokowuje pory i redukuje zaskórniki. 

Występuje w bardzo różnych kosmetykach – począwszy od toników, poprzez produkty do stosowania punktowego, sera oraz kremy. Warto jednak mieć na uwadze, że kwas salicylowy tak jak wiele innych substancji stosowanych przy trądziku może wysuszać. 

Kwas hialuronowy i salicylowy – czy występują w duecie?

Możliwe jest połączenie w jednym kosmetyku obu tych składników. W efekcie otrzymujemy produkt, który z jednej strony pomaga nam w walce z niedoskonałościami, oczyszcza i redukuje zaskórniki, ale z drugiej strony nie przesusza, a nawet nawilża. Konieczne jest jednak dobranie odpowiednich proporcji i stężeń, aby uzyskać takie działanie, jakiego oczekujemy. Powyższe substancje powinny być też wspierane innymi, równie skutecznie działającymi dodatkami, których zadaniem będzie pielęgnować skórę i utrzymywać ją w doskonałej kondycji.

Materiał partnera: Vichy
d1x1ss2

Podziel się opinią

Share
d1x1ss2
d1x1ss2