Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Eyeliner - przyjaciel każdej kobiety

Idealna kreska na powiece ruchomej nadaje spojrzeniu wyrazistości, dlatego przeznaczony do jej tworzenia eyeliner jest jednym z podstawowych produktów w kosmetyczce wielu kobiet. Chociaż każdy pozwala stworzyć perfekcyjną kreskę, to nie wszystkie nadają się do użytku dla pań stawiających pierwsze kroki w makijażu.

Share
 Źródło: materiały partnera
d10d1oc
  1. Eyeliner dla początkujących
  2. Eyeliner w żelu lub kremie i ścięty pędzelek - zestaw dla profesjonalistów
  3. Eyeliner do zadań specjalnych

 

Dostępny na rynku wybór eyelinerów sprawia, że trudno zdecydować się na jeden, najlepszy kosmetyk. Aby cieszyć się idealnie wykonanym makijażem, panie testują wiele kosmetyków, aby ostatecznie wybrać ten zapewniający oczekiwany przez nie efekt.

Eyeliner dla początkujących 

Eyelinery stosują już nastolatki, które stawiają pierwsze kroki w makijażu. Wykonanie idealnej kreski wymaga jednak wprawy, dlatego początkującym paniom, które chcą szkolić swój warsztat, poleca się kupowanie kosmetyku w formie pisaka. Eyeliner w pisaku jest poręczny i pozwala na wykonanie zarówno bardzo cienkiej kreski, jak i tej pogrubionej, preferowanej przez panie lubiące wyrazisty makijaż. Kosmetyk w pisaku pozwala też na stworzenie delikatnej kreski zaraz przy linii rzęs, która jest odpowiednia dla kobiet preferujących delikatny, codzienny makijaż, podkreślający ich naturalną urodę.

d10d1oc

Użytkowniczki, które nabyły już nieco wprawy w tworzeniu kreski na powiece, mogą sięgnąć po produkty w formie tuszu. Do ich nakładania wykorzystuje się prosty lub ścięty pędzelek, pozwalający na uzyskanie mocniejszego efektu kociego oka. Przy tworzeniu makijażu z wykorzystaniem tego rodzaju eyelinera trzeba jednak uważać, aby na pędzelku nie znajdowała się zbyt duża ilość produktu. Wówczas łatwo przesadzić i narysować na powiece grubą kreskę, która zdominuje cały makijaż oczu.

Eyeliner w żelu lub kremie i ścięty pędzelek - zestaw dla profesjonalistów 

Zarówno profesjonalni wizażyści, jak i panie, które posiadają już duże doświadczenie w tworzeniu kreski na powiekach, chętnie sięgają po Maybelline eyeliner w żelu lub kremie. Tego rodzaju eyelinery umieszczone są w słoiczku, a do ich nakładania wykorzystuje się specjalny, cienki, skośnie ścięty pędzelek. Produkt zapewnia niemal idealny efekt, przy jego nakładaniu trzeba jednak uważać. Eyeliner w żelu często szybko zasycha - zarówno w słoiczku, jak i na skórze, dlatego po nałożeniu produktu na pędzelek, warto szczelnie zamknąć słoiczek, a makijaż wykonywać bardzo starannie. Wszelkie poprawki mogą okazać się bardzo trudne do zrobienia.

Eyeliner do zadań specjalnych 

Dobrze dobrany eyeliner można stosować zarówno samodzielnie, jako uzupełnienie makijażu rzęs, jak i na cienie do powiek. Kosmetyk najczęściej jest czarny, jednak niekiedy warto zdecydować się na inny kolor - niebieski lub granatowy doskonale podkreśli błękit oczu, natomiast zielone tęczówki świetnie uwydatnią eyelinery w odcieniu rdzy lub mahoniu. Na specjalne okazje można postawić także na kolorowe eyelinery, które dodadzą makijażowi pazura - złoty na sylwestra, srebrny na imprezę karnawałową, a różowy lub turkusowy na wieczorny bankiet.

Panie, którym szczególnie zależy na trwałości, powinny postawić na wodoodporny eyeliner. Jest on odporny nie tylko na działanie wody, ale również potu lub deszczu, dlatego zapewni maksymalną trwałość przez wiele godzin i w każdej sytuacji, również podczas korzystania z basenu (jest więc doskonałym wyborem na wakacje). Do jego zmycia trzeba jednak używać specjalnego płynu na bazie olejów, przeznaczonego do demakijażu tego rodzaju kosmetyków.

Artykuł sponsorowany
d10d1oc
d10d1oc
d10d1oc