"Disco pod gwiazdami", czyli najgorętsze taneczne noce tego lata!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Disco pod gwiazdami", czyli najgorętsze taneczne noce tego lata!
(mat. prasowe)
WP

Rok temu festiwal pod nazwą "Disco pod żaglami" odbywał się w Mrągowie, bawiły się z nami nawet 3 miliony widzów, a na scenie gościły gwiazdy muzyki rozrywkowej.
W tym roku festiwal odbędzie się w płockim amfiteatrze i potrwa aż 2 dni (15 i 16 sierpnia). Swoje gorące przeboje zaprezentują popularni wykonawcy pop, disco oraz eurodance światowej i polskiej sceny muzycznej, m.in.: Bad Boys Blue, Boney M, Weekend czy Boys. Koncerty poprowadzą: Maciej Dowbor i Michał Koterski.

Pierwszy dzień festiwalu należeć będzie głównie do muzyków zza granicy. Prosto z Niemiec na płocką scenę przybędzie słynny zespół Bad Boys Blue i dźwiękami hitów: "Pretty Young Girl", "You're a Woman, I'm a Man" wprowadzi widzów w klimat dyskotekowych rytmów lat 80.
Lata 90. przypomni publiczności formacja Fun Factory, zawdzięczająca popularność w Europie takim przebojom, jak: "I Wanna Be With You" czy "Celebration" i to je zaprezentuje w piątkowy wieczór.
Swój hit "Bella Bella" wykona włoski kompozytor i piosenkarz Francesco Napoli, który pierwszy raz dla polskiej publiczności zaśpiewał prawie 30 lat temu w Sopocie. Kobiece serca ma szansę rozgrzać Justin Bieber rumuńskiego dance popu, czyli Mario Bischin. Teledysk wykonawcy do utworu "Macarena" może pochwalić się liczbą blisko 12 milionów wyświetleń w serwisie Youtube.
Oprócz tego przeboju usłyszymy w wykonaniu przystojnego Mario piosenkę "Leila". W tym gwiazdorskim gronie nie może zabraknąć legendarnej formacji disco - Boney M., której to członkowie zabiorą publiczność i widzów w roztańczoną podróż swym "One Way Ticket" i słynnym "Hooray! Hooray!".
Taneczne rytmy i moc wzruszeń zagwarantuje występ legendarnego zespołu Czerwone Gitary. Usłyszymy zatem "Nocy letniej sen" i "Trzecia miłość żagle". A na deser przebój, który osiągnął 80 milionów odsłon na Youtube - "Ona tańczy dla mnie" w wykonaniu Radosława Liszewskiego i zespołu Weekend.
Hit ten jako jedyny polski teledysk znalazł się na liście TOP100 tego portalu i do dziś rozgrzewa bawiących się na parkietach tancerzy.

W sobotę, drugiego dnia festiwalu, płocki amfiteatr zdominuje polska muzyka taneczna. Pojawią się na niej zespół Boys i jego frontman Marcin Miller w przeboju "Jesteś szalona", którym w latach 90. udowodnili, że grupa króluje w naszym kraju w tym gatunku muzycznym. Miłośników disco polo ucieszą z pewnością występy formacji: Akcent ("Gwiazda") i Classic ("To nie przyjaźń, tylko miłość", "Zabrałaś mi lato").
Jacek Stachursky potwierdzi, jak bardzo jest" "Niepokorny". Z kolei Formacja Nieżywych Schabuff przypomni, że "Lato" jest wszędzie.
Tego wieczoru wisienkę na tanecznym torcie umieści DJ Adamus, który zaproponuje swoje interpretacje dyskotekowych hitów.

WP

Zapraszamy na prawdziwy, ogólnopolski i niepowtarzalny taniec pod gwiazdami - 15 i 16 sierpnia - tylko w Telewizji Polsat!

Który wykonawca jest twoim ulubionym?
Akcent
Bad Boys Blue
Boys
Czerwone Gitary
Fun Factory
Stachursky
Weekend
Głosuj; )

Polub WP Teleshow
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP