Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Czy farby bez amoniaku są równie skuteczne?

Farbowanie włosów to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów stylizujących przez kobiety na całym świecie. Powodów, dla których farbujemy włosy, jest bardzo dużo. Jednak najczęściej jest to potrzeba ukrycia siwych włosów, odrostów, potrzeba diametralnej zmiany swojej fryzury i wyglądu lub po prostu chęć poeksperymentowania z kolorem. Niestety pomimo tego, że farbowanie włosów pozwala nam cieszyć się zupełnie nowym kolorem, jest równocześnie zabiegiem, który bardzo silnie ingeruje w kondycję oraz ogólny wygląd naszych włosów. Jednym z rozwiązań, które pozwalają nam cieszyć się nowym kolorem włosów bez ich uszkodzenia, są farby bez amoniaku. Dowiedz się, czy są one równie skuteczne.

Share
Farby bez amoniaku – co warto o nich wiedzieć?Farby bez amoniaku – co warto o nich wiedzieć?Źródło: materiały partnera
d7vkmeq

Farbowanie – czy niszczy włosy?

Farbowanie włosów to zdecydowanie jeden z najszybszych sposobów na zmianę wyglądu i od wielu lat cieszy się on niesłabnącą popularnością. Kiedyś prawidłowe i bezpieczne farbowanie włosów można było przeprowadzić jedynie w renomowanych salonach fryzjerskich pod okiem profesjonalisty. Obecnie w dalszym ciągu wiele kobiet decyduje się właśnie na profesjonalną koloryzację. Dzięki temu zyskuje się pewność, że zostały zachowane odpowiednie proporcje w łączeniu poszczególnych składników, a także to, że sam zabieg koloryzacji zostanie przeprowadzony w sposób prawidłowy, bez narażania naszych włosów na nieodwracalne uszkodzenia. Co więcej, dla wielu kobiet wizyta w salonie fryzjerskim to świetna forma relaksu.

Mimo popularności farbowania włosów w salonach fryzjerskich bardzo dużą popularnością cieszą się farby do włosów, których bardzo duży wybór znajdziemy w każdej drogerii lub supermarkecie. Pozwalają one na przeprowadzenie samodzielnej koloryzacji w domowym zaciszu, są one także nieporównywalnie tańsze niż koloryzacja włosów w salonie fryzjerskim. 

Czy farbowanie niszczy włosy? Wszystko zależy od tego jak często i przy użyciu jakich produktów będziesz przeprowadzać zabieg. Szczególnie niebezpieczne dla włosów są farby zawierające amoniak. Duże znaczenie w kondycji naszych włosów po koloryzacji odgrywa również właściwa pielęgnacja.

d7vkmeq

Farby bez amoniaku – co warto o nich wiedzieć?

Aktualnie coraz rzadziej spotyka się farby do włosów zawierające amoniak. Amoniak to substancja, która mocno rozchyla łuski naszych włosów, dzięki czemu pigment może wniknąć głęboko w ich strukturę, co powoduje trwałą zmianę koloru. Niestety ma to swoje wady – zapach farby z amoniakiem może być bardzo nieprzyjemny dla naszych nozdrzy i co gorsza, może on wywoływać silne podrażnienia skóry głowy oraz alergie, a także przesuszać i uszkadzać strukturę włosa.

Farby bez amoniaku to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, zarówno dla naszej skóry głowy, jak i włosów. Czym zatem różnią się od farb, które wykorzystują amoniak? Ich działanie jest praktycznie takie samo, jedyna różnica polega na tym, że do rozchylenia łusek włosa wykorzystywana jest inna, znacznie delikatniejsza substancja, która nie wywołuje podrażnień ani uszkodzeń w strukturze włosa. Zdecydowaną zaletą farb bez amoniaku jest brak nieprzyjemnego zapachu, który nierzadko może wywoływać bóle czy nawet zawroty głowy.

Farby bez amoniaku – czy rzeczywiście są skuteczne?

Zwolenniczki trwałej koloryzacji mogą stwierdzić, że farby bez amoniaku są niewystarczające i nie zapewnią dokładnego i długotrwałego pokrycia włosów kolorem. Nie jest to jednak prawda. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki efekt chcemy otrzymać na swoich włosach. Farby bez amoniaku świetnie sprawdzą się bowiem w sytuacji, jeśli zależy nam na odświeżeniu koloru lub pokryciu pojawiających się odrostów. To także bardzo dobry wybór w sytuacji, kiedy chcemy delikatnie przyciemnić kolor swoich włosów.

Warto jednocześnie pamiętać, że podstawą każdej udanej koloryzacji jest odpowiednie przygotowanie do niej włosów, jak i ich pielęgnacja. Włosy, które są zniszczone, znacznie gorzej zniosą farbowanie i mogą nie utrzymać koloru przez dłuższy czas. Z kolei nie dbając o włosy farbowane po koloryzacji, przyczynimy się do tego, że pigment będzie wypłukiwał się znacznie szybciej, a kolor stanie się matowy.

Artykuł sponsorowany
d7vkmeq
d7vkmeq
d7vkmeq