Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Alternatywne platformy VOD - sprawdzamy oferty

Serwisy VOD zyskują wśród użytkowników coraz większe znaczenie. Dlaczego? Pewnie dlatego, że pozwalają za odpowiednią opłatą uzyskać dostęp do ulubionych filmów i seriali, a także bajek dla najmłodszych użytkowników. Jakie platformy VOD działają obecnie na rynku? I czym w ogóle jest VOD? Sprawdźmy!

Share
 Źródło: materiały partnera
drhebo6

VOD, czyli wideo na życzenie

Wideo na życzenie, tak właśnie dosłownie przetłumaczyć można termin VOD. Obecnie funkcjonuje wiele tego typu platform, ale stale pojawiają się nowe. Istotą funkcjonowania tego typu rozwiązań jest właśnie dostęp do wybranych pozycji znajdujących się w bazie w dowolnym miejscu i czasie. Nie trzeba zwracać uwagi na program telewizyjny, żałując, że przegapiło się tak długo wyczekiwany program. Ponadto Ci, którzy choć czasem oglądają telewizję wiedzą, że czasem ciężko jest znaleźć coś odpowiedniego dla swoich upodobań. Właśnie w takich sytuacjach świetnie sprawdzi się dostęp do wyjątkowej i bardzo bogatej bazy.

Czym jest Rakuten TV?

Niewątpliwym faworytem w branży jest m.in. Netflix, ale stale pojawiają się nowe propozycje. Rakuten TV to propozycja pochodząca z Japonii, która pozwala zyskać dostęp do wielu seriali i filmów. To doskonale rokująca platforma, która bardzo szybko się rozwija. Rakuten TV posiada wiele zalet, wśród których z całą pewnością wymienić można łatwy, intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs. Oczywiście aplikacje Rakuten są dostępne na różnych platformach - bez problemu uruchomisz go w aplikacji mobilnej, przeglądarce czy na telewizorze typu SMART.

Ci, którzy cenią sobie relaks i odpoczynek przed ekranem z całą pewnością docenią bogatą ofertę platformy. Nie jest ważne, jakiego typu produkcje lubisz, bo znaleźć można tu naprawdę wszystko. Trzeba przyznać, że wybór kinowych produkcji zebranych w jednym miejscu jest naprawdę duży. Ale to nie wszystko, bo w Rakuten TV korzystać można również z darmowych zasobów, które jednak są dość ograniczone w porównaniu do pełnej wersji. Dużą zaletą jest to, że spis filmów zgromadzonych w bazie dostępny jest dla wszystkich, także niezarejestrowanych użytkowników. W ten sposób można łatwo i szybko sprawdzić, czy w serwisie VOD znajdują się pozycje, na których nam zależy.

drhebo6

Czym jest Viaplay?

Kolejną alternatywą dla najpopularniejszych platform VOD jest serwis Viaplay. Jest to nowa propozycja VOD, która dopiero zyskuje znaczenie na polskim rynku. Viaplay to serwis streamingowy przygotowany przez skandynawską grupę Nordic Entertainment Group. To nieco inne podejście, które może stać się dużym konkurentem dla popularnego Netflixa.

Sprawdź najnowszą ofertę Viaplay: https://nano.komputronik.pl/n/viaplay-cennik-oferta/

W Viaplay, poza filmami i serialami, będzie można zyskać dostęp do programów na żywo, a przede wszystkim dla wydarzeń sportowych, a jak wiadomo - tylko oglądanie meczu czy innego wydarzenia w momencie, w którym odbywa się ono w rzeczywistości może przynieść naprawdę wiele emocji. W końcu oglądanie powtórki to nie to samo.

drhebo6

W przypadku oferty przygotowanej dla odbiorcy w Polsce wskazano, że poza sportem na żywo korzystać będzie można również z filmów i seriali, w tym również produkcji własnych (co znane jest z rozwiązań stosowanych przez Netflixa). Viaplay z całą pewnością docenią również najmłodsi użytkownicy, dla których przygotowano specjalną listę programów.

Amazon Prime Video - oferta dla kogo?

Usługa Prime od Amazon to bardzo ciekawe połączenie usług, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. Dostęp do serwisu to bardzo intrygująca propozycja, ze względu na szeroką bazę tytułów, a także ciekawą propozycję cenową. W przypadku Amazon Prime Video miesięczna subskrypcja to obecnie wydatek 11 zł, natomiast roczna opłata to zaledwie 49 zł, zatem kalkulacja jest prosta. Trzeba też wspomnieć o tym, że można skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego i sprawdzić ofertę serwisu VOD w praktyce.

W serwisie Amazon Prime Video oglądać można nie tylko filmy i seriale, ale również wybrane programy telewizyjne. VOD od Amazon jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie jakość transmisji, w tym 4k oraz HDR, czyli High Dynamic Range.

Artykuł sponsorowany
drhebo6
drhebo6