wp

Żar tropików

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

"Żar tropików" (Tropical Heat) to kanadyjsko-meksykańsko-izraelski serial kryminalny, który powstawał w latach 1991-1993. Serial opowiada o śledztwach prowadzonych na Hawajach przez byłego policjanta Nicka Slaughtera i jego partnerkę, Sylvie Girard. Produkcja zyskała status kultowy w Serbii.

wp

Serial składa się z 3 serii. Łącznie wyemitowano 66 odcinków. W USA "Żar Tropików" był emitowany na kanale CBS. W Polsce natomiast mogliśmy go oglądać na kanałach: TVP1, Polsat, TVN7.

W każdym odcinku para detektywów podejmuje się przeróżnych zleceń - śledzenia niewiernych małżonków, udaremnienia porwania... Charakterystyczne dla serialu są egzotyczne plenery - piaszczyste plaże, lazurowy ocean i zielone palmy. To wszystko tworzy rajski nastrój.

Głównym bohaterem serialu jest Nick Slaughter (Rob Stewart). Jego nazwisko w języku polskim oznacza "rzeźnika". Nick to detektyw posługujący się niebanalnymi metodami śledczymi. Niegdyś był policjantem. Wspólniczką Nicka jest Sylvie Girard (Carolyn Dunn). Sylvie nieraz wyciąga Nicka z kłopotów, udowodniając przy tym swoją lojalność. Najlepszym przyjacielem Nicka jest Spider (Ian Tracey). Spider jest właścicielem tytułowego baru na plaży - "Żar tropików". Czasami pomaga Nickowi i Silvie w śledztwie.

Ciekawostką jest fakt, że sezon pierwszy nagrywany był w Meksyku i Puerto Vallarta, sezon drugi w Ejlat w Izraelu, a trzeci w Pretorii w RPA.

wp
Tytuł oryginalny

Tropical Heat

Gatunek

kryminał, serial

Kraj produkcji

Kanada

Czas trwania odcinka

45 min.

Obsada

Rachel Weisz (Joey)

wp
wp