Wszyscy kochają Romana

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Tytuł oryginalny

Wszyscy kochają Romana

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser

Yurek Bogayevicz

Obsada

Anna Seniuk (Maryla)

Krzysztof Bochenek (Stefan)

Robert Ostolski (Bartek)

Katarzyna Skolimowska (Ciotka)

Joachim Lamża (Zygmunt)

Aneta Todorczuk-Perchuć (Dorota)

Tede (Robert)

Bartek Kasprzykowski (Roman)

"Wszyscy kochają Romana" to polska wersja popularnego amerykańskiego serialu stacji CBS - "Everybody Loves Raymond" .

Perypetie głównego bohatera - Raya Barone i jego rodziny to prawdziwy fenomen wśród amerykańskich sitcomów. Dziewięć sezonów, 210 odcinków, trzynaście statuetek Emmy oraz kilkadziesiąt nominacji do tej i wielu innych nagród. Bohaterowie przez dziewięć lat bawili widzów w Stanach, pokochał ich również cały świat, a w tym Polska. Teraz czas na naszego własnego Romana!

Kto nie ma na głowie gderliwej teściowej? Kogo choć raz w życiu nie doprowadziła do szału synowa? Czyj mąż nie woli obejrzeć meczu niż przytulić i powiedzieć: Kocham Cię? A ileż to razy miało się ochotę wystawić wózek z dzieckiem na balkon i włączyć głośno muzykę? Znajome? Znajome! I to nie tylko u Was... Podobne problemy, okraszone sporą dawką humoru i zabawnych perypetii, mają bohaterowie nowego serialu komediowego TVN - "Wszyscy kochają Romana".

Roman (w tej roli Bartek Kasprzykowski) jest uznanym dziennikarzem sportowym. Często wyjeżdża służbowo na mecze i zawody, więc nie do końca ma świadomość, z jakimi wyzwaniami mierzy się na co dzień jego żona, matka trójki małych dzieci – Dorota (w tej roli Aneta Todorczuk-Perchuć.

Rodzina jest dla Romana niezwykle ważna. Mimo, że bardzo kocha swoją żonę i dzieci, to ma lekki problem z okazywaniem im uczuć. Brak romantyzmu ma w genach, jednak czasem stara się stanąć na wysokości zadania, żeby sprawić żonie przyjemność. Wie, że komplement czy miły gest, to najlepszy sposób na rozluźnienie napiętej atmosfery. Nie jest zbytnio zaangażowany w prace domowe chyba, że narozrabiał i chce ugłaskać Dorotę. To w gruncie rzeczy duży dzieciak z ogromnym poczuciem humoru i dobrym sercem. Jeśli pojawia się konflikt, stara się zadowolić wszystkich, co nie zawsze wychodzi mu na dobre...

A w serialu "Wszyscy kochają Romana" konflikty się pojawiają. I to dość często... Dlaczego? Prosta przyczyna. Krótko po ślubie Dorota – niespecjalnie zainteresowana prowadzeniem domu kobieta sukcesu, wpadła na „genialny” pomysł zamieszkania blisko swoich teściów. Mamusia wpadnie pomóc przy dzieciach, czasem zje się miły wspólny obiad. Nic bardziej mylnego! Mamusia, tatuś i brat małżonka – Robert (w tej roli raper – Jacek „Tede” Graniecki), który wrócił do rodziców po rozwodzie, są stałymi gośćmi pod ich dachem. Ba! Niemal mieszkańcami...

Maryla to „matka kwoka” - dobra rada na każdą okazję i absolutnie dla każdego, a szpila zawsze przygotowana do wbicia synowej. W rolę przezabawnej, acz irytującej teściowej wciela się wracająca w wielkim stylu na mały ekran Anna Seniuk!

Zygmunt natomiast to klasyczny mruk, facet w bardzo starym stylu, okazujący swojej rodzinie miłość w sposób niezwykle introwertyczny. Wręcz niezauważalny... Nowoczesne pomysły na podział ról w rodzinie to jego zdaniem wymysły i farmazony. Jest dobrze tak jak było przez lata i tak zdecydowanie powinno zostać! Odtwórcą roli Zygmunta jest mistrz ról charakterystycznych – Joachim Lamża.