U Pana Boga w ogródku (serial)

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Tytuł oryginalny

U Pana Boga w ogródku (serial)

Gatunek

komedia, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser

Jacek Bromski

Muzyka

Henri Seroka

Scenarzysta

Jacek Bromski

Operator

Ryszard Lenczewski

Obsada

Marian Krawczyk (Dowbój)

Jan Hencz (Generał Świteź)

Jerzy Zygmunt Nowak (Siemieniuk)

Stanisław Melski (Pułkownik Skurski)

Mieczysław Fiodorow (Mieczysław, burmistrz)

Krzysztof Pyziak (Jerzy Ziółkowski)

Stanisław Biczysko (Major Ryś)

Andrzej Beja-Zaborski (Henryk Wołkołycki, komendant)

Edyta Łukaszewicz-Lisowska (Zakonnica)

Iwona Szczęsna (Jolka, córka burmistrza)

Sylwia Janowicz-Dobrowolska (Baśka, córka burmistrza)

Emilian Kamiński (Józef Czapla ''Żuraw'')

Małgorzata Sadowska (Halinka Struzikowa)

Krzysztof Dzierma (ksiądz Antoni, proboszcz)

Agata Kryska (Luśka Wołkołycka, córka komendanta)

Aleksander Skowroński (ogniomistrz Ignacy, ojciec komendanta)

Ośmioodcinkowy serial "U Pana Boga w ogródku" to telewizyjna wersja komedii obyczajowej pod tym samym tytułem, kontynuacji filmu "U Pana Boga za piecem". Serial jak i film powstały w 2007 roku.

W serialu „U Pana Boga w ogródku” powracają ci sami bohaterowie - miejscowy komendant policji i ksiądz proboszcz, który ma niemal całkowitą władzę nad duszami parafian. Jest i organista Witek, dziś już stateczny mąż i ojciec czwórki dzieci. Pojawiają się też nowe postaci.

Aspirant Marian Cielęcki (Wojciech Solarz), najgorszy na roku absolwent szkoły policyjnej, dostaje przydział do Królowego Mostu. Miasteczko jest tak spokojne, że nawet on powinien sobie tam poradzić. Nowy przełożony Cielęckiego – dobrze znany z poprzedniego filmu komendant (Andrzej Beya – Zaborski) – nie ma jednak głowy do zajmowania się aspirantem. W Królowym Moście zjawiają się funkcjonariusze CBŚ i w wynajętej willi instalują Jerzego Bociana (Emilian Kamiński), prawdziwe nazwisko Józef Czapla pseudonim Żuraw.

Bocian vel Czapla vel Żuraw jest świadkiem koronnym w procesie mafii z Milanówka i w ramach programu ochrony świadków zmieniono mu tożsamość i adres. Wkrótce podgolonego, rozbijającego się po pijaku terenówką Bociana odwiedzi ksiądz proboszcz (Krzysztof Dzierma). Będzie chciał poznać nowego parafianina.

Jakby tego było mało, komendanta zaprzątają jeszcze inne sprawy. A to biznesmen z Włoch chce stawiać w miasteczku supermarket, a to ojciec komendanta, stary ogniomistrz co i rusz wspina się na wieżę i trzeba go stamtąd ściągać przy pomocy strażaków i biustu bufetowej Struzikowej. Problemów dostarcza mu też córka Luśka. Komendant szuka jej męża. A nie jest to łatwe, bo córka urodziwa, ale dziecko ma. Dlatego każdemu zatrzymanemu, nawet za najdrobniejsze przewinienie musi się uważnie przyjrzeć, bo może się na zięcia nada.

Rozpoczyna się klasyczna komedia pomyłek, w której bohaterowie stawiani są przed coraz to nowymi i nieoczekiwanymi wyzwaniami. W małej mieścinie dojdzie do porachunków gangsterskich, różnie zakończonych prób robienia wielkich interesów, nowych związków, a wszystko to w komediowo - kryminalnej konwencji.