"Gorączka złota: Ameryka Południowa": W poszukiwaniu Eldorado

Discovery Channel | aktualizacja 2013-11-07 (14:46) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 21 godzin i 30 minut temu | 1 opinia

Opowieści o ogromnych złożach złota kryjących się w Ameryce Południowej od wieków przyciągają łowców przygód i zaginionych skarbów. Już w XVI wieku hiszpańscy konkwistadorzy przemierzali te ziemie z zamiarem odnalezienia Eldorado - legendarnej krainy pełnej złota. W ich ślady pójdzie rodzina Hoffmanów, która po przygodach w mroźnej Kanadzie i na Alasce, postanowiła poszukać szczęścia na sąsiednim kontynencie.Opowieści o ogromnych złożach złota kryjących się w Ameryce Południowej od wieków przyciągają łowców przygód i zaginionych skarbów. Już w XVI wieku hiszpańscy konkwistadorzy przemierzali te ziemie z zamiarem odnalezienia Eldorado - legendarnej krainy pełnej złota. W ich ślady pójdzie rodzina Hoffmanów, która po przygodach w mroźnej Kanadzie i na Alasce, postanowiła poszukać szczęścia na sąsiednim kontynencie.

W 4. sezonie serii rodzina Hoffmanów zdecyduje się na opuszczenie Klondike i zapuszczenie się w rejony świata, w których co jakiś czas na nowo wybucha gorączka złota. Po raz kolejny zaryzykują życie, tym razem jednak w zupełnie innej scenerii niż dotychczas. Niezwykle piękne, ale niebezpieczne góry Ameryki Południowej sprawią, że poszukiwacze złota staną przed innymi wyzwaniami niż do tej pory.

Najpierw Hoffmannowie polecą do Peru. Jednak aby dotrzeć do złóż drogocennego kruszcu, muszą w pierwszej kolejności pokonać śmiertelnie niebezpieczne drogi, przedrzeć się przez gęstą dżunglę, a nawet stoczyć kilka potyczek z miejscowymi górnikami. Rodzina poszukiwaczy ma również chrapkę na chilijskie złoto, a przynajmniej na część z 3750 ton zasobów tego metalu, wciąż ukrytego głęboko pod ziemią. Aby się do nich dobrać, Hoffmanowie wypróbują różnorodne metody. Spróbują wydobyć złoto na opuszczonej plaży i w wysokich partiach Andów, co doprowadzi ich niemal do granic wytrzymałości. Górnicy dotrą również do dżungli w Gujanie, gdzie Todd będzie przekonywał swoją ekipę, że mimo wszystko warto było opuścić Klondike.

Czy rodzina Hoffmanów odnajdzie zaginione Eldorado? Czy tym razem uda im się spełnić swoje marzenia i odnaleźć prawdziwe "góry złota"? A może ta niebezpieczna wyprawa zamieni się w spektakularną katastrofę?

(fot. Discovery Channel)


(fot. Discovery Channel)

Emisja programu "Gorączka złota: Ameryka Południowa" w Polsce odbędzie się już 28 listopada o godz. 21.00 na Discovery Channel.
1
oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Polub WP Teleshow na Facebooku


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~eko 2013-11-19 (13:16) 2 lata 9 miesięcy 8 dni 23 godziny i 1 minutę temu

ci pieprzeni jankesi chcą zniszczyć cały świat. życzę im jak najgorzej.

odpowiedz