wp

Tancerze

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

"Tancerze", będący polską wersją hiszpańskiego serialu "Un Paso Adelante" (wzorowanego na amerykańskiej "Sławie"), opowiadają o losach uczniów i profesorów Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych.

wp

Reżyserami serialu "Tancerze" zostali Bruce Parramore i Barbara Borkała, a za adaptację scenariusza odpowiada Renata Frydrych wraz z grupą scenarzystów.

Produkcją wykonawczą zajmuje się się ATM Grupa, z jej strony producentem serii "Tancerze" jest Rafał Widajewicz, natomiast ze strony TVP - Dorota Kośmicka.

„Tancerze” to pierwszy polski serial taneczno-muzyczny. Jego bohaterami są studenci i nauczyciele prywatnej szkoły artystycznej. W rolach głównych występują m.in. Katarzyna Glinka, Katarzyna Cichopek, Marcin Dorociński, Magdalena Walach i Natalia Lesz. Serial oparty jest o hiszpański format zainspirowany wielokrotnie nagradzaną amerykańską produkcją pt. „Fame”.

Akcja serialu rozgrywa się w szkole sztuk scenicznych Heleny Nałęcz-Gonzales (Małgorzata Niemirska), która po latach spędzonych w podobnej akademii w Madrycie założyła we Wrocławiu własną szkołę. Uczą w niej: Alicja (Magdalena Walach), dawna uczennica Heleny, której życie zmienił wypadek na scenie, Klaudia (Katarzyna Cichopek) - samotna nauczycielka śpiewu, Roma (Katarzyna Glinka) - niespełniona artystka, Krzysztof (Marcin Dorociński) - nieprzewidywalny aktor i uwodziciel, i kilka innych ekscentrycznych postaci. Łączy ich jedno – artystyczna kariera w różny sposób skomplikowała ich losy.

Studentów, wśród których jest pełna energii Inga (Natalia Lesz), wyniosła Sylwia (Dorota Czaja), nieśmiała Dorota (Karolina Szymańska), arogancki Robert (Kamil Czarnecki), ekstrawagancki Kuba (Leszek Stanek) łączy entuzjazm do pracy i determinacja w dążeniu do sukcesu. Odkrywają jednak, jak wiele wyrzeczeń wymaga realizacja marzeń. Pogodzić ambicję i karierę z prywatnym życiem jest bardzo trudno. - Ile jeszcze jestem w stanie poświęcić dla kariery? – to pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć każdy z nich…

wp

„Tancerze” powstali na podstawie hiszpańskiego formatu UPA, zainspirowanego głośnym amerykańskim serialem z lat 80. pt. „Fame”, nagrodzonym trzema nagrodami Golden Globe, w tym jednej w kategorii Najlepszy Serial i jedenastoma nagrodami telewizyjnymi Emmy. Polski serial kręcony jest we Wrocławiu. Specjalnie na potrzeby produkcji zbudowana została gigantyczna, piętrowa scenografia o powierzchni ponad 2000 m kw., obejmująca między innymi salę taneczną, teatralną, pokoje nauczycielskie i akademik, w którym mieszkają studenci.

Tytuł oryginalny

Tancerze

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser

Barbara Borkała

Xawery Żuławski

Bruce Parramore

Scenarzysta

Renata Frydrych

Operator

Piotr Wojtowicz

Obsada

Michał Paszczyk (Mężczyzna)

Juliusz Rodziewicz (Dozorca)

Mateusz Mikołajczyk (Mężczyzna)

Tomasz Kwietko-Bębnowski (Oskar Rottfinger)

Adrian Wajda (Chłopak z castingu)

Dagmara Bąk (Krystyna)

Maciej Wilewski (Rafał Biegański)

Dorota Czaja (Sylwia Szymanowska)

Kamil Czarnecki (Robert Kaczmarek)

Wojciech Michalak (Rafał „RAFA” Czałtis)

Paweł Okoński (Kręglicki)

Katarzyna Glinka (Roma Kowalska)

Jerzy Mularczyk (Terapeuta)

Karolina Szymańska (Dorota Molenda)

Sebastian Fabijański (Piotr Treblicki)

Katarzyna Zawadzka (Patrycja)

Violetta Arlak (Jowita Cassati-Kuś)

Wojciech Mecwaldowski (Jerzy Biegacz)

Magdalena Walach (Alicja Pawłowicz)

Małgorzata Niemirska (Helena Nałęcz-Gonzales)

Katarzyna Cichopek (Klaudia Lichotek)

Maja Frykowska

Marcin Dorociński (Krzysztof Nawojczyk)

Natalia Lesz (Inga Sawczuk)

Janusz Michałowski (Antoni Rapacki)

Mirosław Baka (Bernard Kruk)

wp
wp
wp