wp

Ślub od pierwszego wejrzenia

Trwa ładowanie...
Ślub od pierwszego wejrzeniax-news/Agencja TVN - stopklatki
Podziel się

„Ślub od pierwszego wejrzenia” to polski program dokumentalny oparty na duńskim formacie „Gift Ved Forste Blik”. Jego główną ideą jest dobieranie osób w związki na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań naukowych. Produkcja po raz pierwszy pojawiła się na antenie w październiku 2016 roku.

wp

Prowadzącymi „Ślub od pierwszego wejrzenia” są profesor antropologii Bogusław Pawłowski, seksuolog Monika Staruch oraz psycholog dr Piotr Mosak. Badacze przeprowadzili na wszystkich osobach, które zgłosiły chęć udziału w programie, dokładne testy psychologiczne, a także przyjrzeli się ich dotychczasowym doświadczeniom życiowym oraz warunkom fizycznym. Na podstawie uzyskanych wyników poszczególni uczestnicy zostali do siebie dopasowani.

Osoby biorące udział w eksperymencie nie znają się. Przyszłe pary po raz pierwszy spotykają się tuż przed złożeniem przysięgi małżeńskiej. Celem programu jest sprawdzenie, czy na podstawie samych danych pochodzących z badań, można ustalić, jakie osoby najlepiej do siebie pasują i mają największe szanse na stworzenie szczęśliwego związku.

Każda z par mieszka ze sobą przez pierwszy miesiąc po ślubie. Wraz z upływem tego czasu małżonkowie podejmują decyzje o tym, czy chcą nadal tworzyć związek, czy też decydują się na rozwód.

„Ślub od pierwszego wejrzenia” wywoływał spore kontrowersje na długo przed emisją pierwszego odcinka. Z tego też względu planową premierę programu przesunięto o jeden miesiąc.

wp
wp
wp