Państwo w państwie

średnia:
3.62 /5
8 głosów
oceń:
"Państwo w państwie", nowy program redakcji publicystyki Polsatu, jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo - przedsiębiorca.

Ideą przewodnią magazynu jest walka z powszechnym wśród urzędników przekonaniem, że wszyscy przedsiębiorcy to potencjalni przestępcy. Program prowadzi znany z anteny Polsat News, młody dziennikarz i prawnik, Przemysław Talkowski.


Scenariusz każdego z odcinków osnuty jest wokół szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników.
Dziennikarze ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. W programie wystąpią bohaterowie materiału, eksperci, urzędnicy i przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości.

Pierwsza seria była emitowana w Polsat News w sezonie wiosennym 2011 i nadawana ze studia Polsat News. Program otrzymał Nagrodę Gospodarczą Związku Pracodawców Polskich za rok 2011.

Każdy z nowych odcinków będzie liczył około 45 minut i będzie podzielony na dwie części. Pierwsza połowa programu emitowana będzie jednocześnie w Polsacie i Polsat News (od godz. 19.30), a kontynuacja programu w Polsat News (od godz. 20.00).

Program będzie nadawany na żywo ze specjalnego studia w siedzibie stacji. Będzie miał nową scenografię. Produkcją zajmuje się Telewizja POLSAT. Szefem redakcji jest Anna Oblicka. Nadzór merytoryczny sprawuje Bogusław Chrabota.

Premierowy odcinek "Państwa w państwie" zobaczymy już 2 października o godz. 19.30 na antenie Polsatu i Polsat News, natomiast drugą część programu w Polsat News od godz. 20.00. Emisja kolejnych odcinków co tydzień w niedzielę.


Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Nudny program 2016-06-19 (17:04) 2 miesiące 10 dni 12 godzin i 5 minut temu

Jeden z najgorszych programów jakie polsat pokazuje. Zamiast dać kiepskich to dają taki syf. Wczoraj zamiast kiepskich dali durny mecz siatkówki "rosja polska" gdzie występowali nudne lamusy z reklamy plusa "brawo ty". Ogólnie telewizja pokazuje mało kiepskich, zaledwie 24 odcinki na rok, a kasa marnuje się na pierwszą bujdę (pierwsza miłość), głupie baby (przyjaciółki), oraz programy typu top sref, piekielny bar mleczny.

odpowiedz

3
2
~xenia 2013-04-22 (08:51) 3 lata 4 miesiące 7 dni 20 godzin i 18 minut temu

Wspaniały program tylko czy da radę biurokratycznemu molochowi ?

odpowiedz

1
0
~obecny 2013-04-06 (19:25) 3 lata 4 miesiące 23 dni 9 godzin i 44 minuty temu

Bardzo potrzebny program tylko gdzie prawo

odpowiedz