Dzień Dobry TVN

średnia:
3.97 /5
322 głosów
oceń:

"Dzień Dobry TVN" to magazyn śniadaniowy nadawany na żywo od poniedziałku do niedzieli o godzinie 8.30 w stacji TVN. W studiu programu "Dzień Dobry TVN" prowadzone są rozmowy z gośćmi - ekspertami, czy osobami z pierwszych stron gazet. Ponadto zobaczyć można, jak znane osobowości przygotowują rozmaite przysmaki dla gości w studiu. Program "Dzień Dobry TVN" uzupełniany jest relacjami reporterów, cyklicznymi blokami, prognozą pogody i serwisami informacyjnymi TVN24.


Początkowo "Dzień Dobry TVN" było nadawane tylko w wersji weekendowej: prowadzącymi byli Magda Mołek i Olivier Janiak oraz Kinga Rusin i Marcin Meller. Jako pierwszy z programu odszedł Olivier Janiak (twórcy programu uznali, że nie sprawdza się w roli gospodarza programu emitowanego na żywo), na jego miejsce przyszła Jolanta Pieńkowska.

Niedługo potem Jolanta Pieńkowska zaczęła prowadzić codzienne wydanie programu, a do Magdy Mołek przydzielono Andrzej Sołtysika, który prowadzi program do dziś. Dużo kontrowersji narosło wokół odejścia Marcina Mellera z programu. Prasa spekulowała, że odejście dziennikarza było spowodowane ciężkim i kłótliwym charakterem Kingi Rusin. Stacja nie zajęła oficjalnego stanowiska w sprawie, a Mellera zastąpił Bartosz Węglarczyk (szef działu zagranicznego w "Gazecie Wyborczej").

Program w wersji obecnej nadawany jest codziennie: - od poniedziałku do środy prowadzącymi są Jolanta Pieńkowska i Wojciech Jagielski - od czwartku do piątku program prowadzą Dorota Wellman i Marcin Meller (którzy przeszli do "Dzień Dobry TVN" z programu śniadaniowego konkurencyjnej stacji) - w weekendy w systemie dwutygodniowym gospodarzami programu są: Magda Mołek i Andrzej Sołtysik oraz Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

W programie za serwis informacyjny odpowiadają: Danuta Kondratowicz, Brygida Grysiak, Jakub Porada, Piotr Jacoń, Michał Cholewiński oraz Marcin Żebrowski W roli prezenterów pogody występują: Dorota Gardias-Skóra, Agnieszka Cegielska, Tomasz Zubilewicz, Omenaa Mensah, Maja Popielarska oraz Bartłomiej Jędrzejak.

Autorski przegląd prasy prowadzą: Szymon Hołownia oraz Jacek Żakowski. Raz gościnnie pojawiła się w tej roli Hanna Lis.

O książkach opowiada Anna Dziewit (była gospodyni "Miasta kobiet", prywatnie żona Marcina Mellera).

W programie "Dzień Dobry TVN" pojawiają się różne cykle. Jednym z nich jest "dom otwarty", który prowadzi Joanna Racewicz. Innym cyklem były reportaże o gwiazdach, realizowane przez Aleksandrę Kwaśniewską "Skąd się biorą gwiazdy". Kwaśniewska została usunięta z programu po tym, jak podczas programu na żywo wystąpiła w obronie swojego ojca, który startował wówczas w wyborach.

Swój poranny cykl miała także aktorka, Anna Mucha.

Reportaże Muchy nosiły tytuł "Mucha na końcu świata" Przez kilka tygodni widzowie programu mogli śledzić losy aktorki, która sama wybrała się na wyprawę do Azji. Towarzyszyła jej jedynie kamera.

Kolejnym cyklicznym zbiorem reportaży są relacje z "podróży" autorstwa Włocha, znanego z programu "Europa da się lubić", Vito Cassetiego. Vito odwiedzał nietypowe miejsca w Europie i co tydzień zdawał relację z podróży.

Psycholog Anna Klimczewska - Chołacińska przygotowywała miejską dżunglę, w której obserwowane były reakcje polskiego społeczeństwa na pewne specyficzne sytuacje: sprzedaż alkoholu niepełnoletnim, kradzieże, czy próba uruchomienia samochodu przez pijanego kierowcę. Cykl ten został zakończony pod koniec czerwca 2007 roku.

Krystyna Czubówna od poniedziałku do piątku użycza głosu cyklowi Wujek Dobra Rada, w którym podpowiada, za pomocą staroświeckich metod, jak poradzić sobie z codziennymi, prozaicznymi problemami, takimi jak: plama po winie na spodniach.

W "Dzień Dobry TVN" nie brakuje tematów life-style'owych, plotek z życia gwiazd, porad dotyczących zdrowia, urody, psychologii czy finansów. Często w studiu odbywają się koncerty, a w kawiarence "Dzień Dobry TVN" zasiadają gwiazdy, z którymi widzowie mogą się spotkać, przychodząc do studia.

Program ma swoją infolinię, pod którą dyżurują eksperci i odpowiadają na wszystkie pytania.

Opinie (157)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Minimalek 2015-10-03 (22:56) 10 miesięcy 27 dni 7 godzin i 18 minut temu

Moja opinia na temat Jarosława Kuźniara jest zdecydowanie negatywna. Jego arogancja przeraża!!!!.Czy tacy ludzie mają kształtować obraz bezstronnej rzeczywistości w dziennikarstwie?

odpowiedz

4
0
~anita1 2014-01-13 (21:56) 2 lata 7 miesięcy 17 dni 8 godzin i 18 minut temu

WITAJCIE OWIELBIAM OGLADAC PANIA DOROTKIE I PANA MARCINA ,,,SA BARDZO NATURALNI ...MIESZKAM NA SARDYNI I PIERWSZE CO SIADAM Z KAWKA RANO PRZYGOTOWOJAC SIE DO OGLADANIA DZIEN DOBRY TVN..SWIETNIE PROWADZA TEN PROGRAM I ZYCZE IM ZEBY TAKI POZIOM PROWADZILI DALEJ ....NIECH PROWADZA TEN PROGRAM JAK ZAWSZE Z USMIECHEM I PRAWDZIWOSCIA ....BUZIOLE DLA WAS ANITA

odpowiedz

6
2
~milko78 2014-01-13 (18:15) 2 lata 7 miesięcy 17 dni 11 godzin i 59 minut temu

Wellman iProkop najlepszy scenariusz rozpoczęcia dnia:-)

odpowiedz

1
6
~Geronimo52 2014-01-13 (11:13) 2 lata 7 miesięcy 17 dni 19 godzin i 1 minutę temu

Wellman więcej krzyczy niż potrafi.żadna specjalistka od show-biznesu,do pięt niedorasta Urbańskiej i Szpakowi.Szaleje z krytyką, a sama nie posiada ani prezencji ani rozeznania,!!

odpowiedz

9
1
~pannajoanna 2014-01-10 (22:42) 2 lata 7 miesięcy 20 dni 7 godzin i 32 minuty temu

Wellman&Prokop + kawa to najlepszy scenariusz rozpoczęcia dnia:-)

odpowiedz

7
2
~pannajoanna 2014-01-10 (22:41) 2 lata 7 miesięcy 20 dni 7 godzin i 33 minuty temu

Wellman& Prokop + kawa to najlepszy scenariusz rozpoczęcia dnia:-)

odpowiedz

5
0
~eliza 2013-12-03 (20:45) 2 lata 8 miesięcy 27 dni 9 godzin i 29 minut temu

Niestety nie mam jeszcze możliwości oglądania najlepszej pary w tygodniu czyli Doroty Wellman i Marcina Prokopa .Są najlepsi najbardziej profesjonalni i zgrani.Czasem mam okazję ich widzieć i wtedy wierzę ,że na świecie i w telewizji są normalni ludzie ! Ponadto bardzo lubię prowadzącą parę w weekendy - Magdę Mołek i Andrzeja Sołtysika!Dobrze byłoby dla mnie aby te właśnie pary w weekendy pracowały wymiennie. Pozdrawiam ich serdecznie !!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~ano 2014-01-01 (12:56) 2 lata 7 miesięcy 29 dni 17 godzin i 18 minut temu

Najlepszy duet to Marcin Prokop z Dorotą Wellman. A jak widzę Kingę Rusin czy Jolantę Pieńkowską to niestety przełączam na inny kanał :)

odpowiedz

0
0
~Beta 2013-12-17 (09:56) 2 lata 8 miesięcy 13 dni 20 godzin i 18 minut temu

Inny temat: chciałam przekazać swoją opinię na temat Koncertu Bożonarodzeniowego dla dzieci w Teatrze Polskim w W-wie. Nie dajcie się nabrać: za koszmarne pieniądze - koszmarna chałtura. Bombki, świecidełka, żywe zwierzęta, ale przedstawienie kiczowate. Dlaczego, powtarzam, dlaczego pierwsza częśc spektaklu jest po angielsku. Zagraniczne piosenki świąteczne (bardzo ładne i znane) śpiewane po angielsku. A przecież na widowni większość to polskie dzieci. Poza tym jakiś kiepski tenor, wypracowana sopranistka, przejrzaly baryton - wszyscy statyczni; balet nierówny. A wszystko w Teatrze Polskim. Wstyd!!! Piszę tutaj o tym, aby przestrzec chętnych.

odpowiedz

1
12
~olaIle 2013-09-11 (16:47) 2 lata 11 miesięcy 19 dni 13 godzin i 27 minut temu

Ile waży pani Dorota. Pracę dostała w TVN do dała pieniądze z odszkodowania .Dasz 250 tys. i pracę w Tvn masz

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź