Sabrina, nastoletnia czarownica

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

„Sabrina, nastoletnia czarownica” (Sabrina, the Teenage Witch) to amerykański serial telewizyjny, emitowany w latach 1996-2003 przez stację ABC. W tytułowej roli obsadzono aktorkę Melissę Joan Hart. Serial składa się z siedmiu serii i 163 odcinków. W Polsce emitowany był przez Telewizję Polsat.

Główna bohaterka jego serialu komediowego, Sabrina (Melissa Joan Hart) jest uroczą nastolatką, która w dniu swoich szesnastu urodzin odkrywa, że jest czarownicą. Urocza bohaterka dowiaduje się, że odziedziczyła magiczną moc, gdy przeniosła się do miasteczka Riverdale i zamieszkała w domu swoich dwóch niezwykłych ciotek: Hildy (Caroline Rhea) i Zeldy (Beth Broderick).

Rozpoczęła też naukę w tamtejszej szkole średniej, co niesie ze sobą wiele stresów. Ale Sabrina niepotrzebnie martwi się, jak sobie poradzi w nowym otoczeniu. W nowym miejscu Sabrina szybko zdobywa wielu nowych przyjaciół wśród rówieśników, może też liczyć na wyrozumiałość nauczycieli i cenne rady swoich nieobliczalnych ciotek, lecz jej najwierniejszym powiernikiem i najstarszym przyjacielem jest jej kot, imieniem Salem, który potrafi mówić.

Sabrina z pozoru wydaje się typową nastolatką ze swoimi problemami szkolnymi i sercowymi rozterkami, ale tak naprawdę jest kimś wyjątkowym. Posiada niezwykłe umiejętności, dzięki którym może uprawiać czary, które jednak nie zawsze przynoszą zamierzony efekt, a najczęściej wprowadzają jeszcze większe, przezabawne zamieszanie.

Na fali popularności serialu powstały trzy film fabularne o przygodach Sabriny: Sabrina, nastoletnia czarownica (1996), Sabrina jedzie do Rzymu (1998), Sabrina - Podwodna przygoda (1999). Były to filmy telewizyjne, wyprodukowane i wyemitowane przez stację ABC.

W serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica” wystąpili również: Caroline Rhea jako Hilda Spellman, Beth Broderick jako Zelda Spellman, Nate Richert jako Harvey Kinkle, Nick Bakay jako głos Salema Saberhagena, Jenna Leigh Green jako Libby Chessler, David Lascher jako Jose, Soleil Moon Frye jako Roxie King, Elisa Donovan jako Morgan Cavanaugh, Trevor Lissauer jako Miles Goldman.

Tytuł oryginalny

Sabrina, the Teenage Witch

Gatunek

komedia, serial