Pierwsza miłość

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

"Pierwsza miłość" to polski serial obyczajowy, emitowany od 4 listopada 2004 roku w telewizji Polsat. Akcja serialu rozgrywa się we Wrocławiu. Opowiada o miłości oraz rodzinnej tajemnicy.

Główną bohaterką jest młoda absolwentka medycyny Maria Radosz, która po śmierci matki opuszcza rodzinną wieś – Wadlewo – i udaje się na studia do Wrocławia, gdzie zamieszkuje u swojego wujostwa, Marka i Teresy. Wkrótce w mieście Marysia spotyka swoją pierwszą miłość, zakochuje się w Pawle, wychowanku domu dziecka. Jej kuzynką jest Kinga. która należy do pokolenia "hip-hopu" i "clubbingu", obraca się w miejscowym "high lifie", żyje z dnia na dzień, nie ma ambitnych planów na przyszłość. Chłopakiem Kingi jest Artur, syn jednej z najbogatszych wrocławskich rodzin.

Zbuntowana Kinga ucieka z domu. Na imprezie, podczas której zażywa narkotyki, zachodzi w niepożądaną ciążę z Benem Widzem. Rodzi synka – Tomka. Od początku emisji serialu była związana z wieloma mężczyznami. Teresa i Kinga są właścicielkami baru "Barbarian". Z kolei Artur Kulczycki, Bartek Miedzianowski, Patryk Skalsky oraz Paweł Krzyżanowski to zgrana grupa przyjaciół.

Bohaterowie serialu "Pierwsza miłość" zmieniają się bardzo często, ponieważ już dawno został wyemitowany 1000. odcinek serii. Aktualnie prym oprócz Marii i Pawła wiodą w serialu m.in. Bartek Miedzianowski i Patryk Skalsky. Emisja tysięcznego odcinka nastąpiła 1 grudnia 2009.

W serialu występuje wielu znanych, polskich aktorów: Aneta Zając, Mateusz Janicki, Mikołaj Krawczyk, Ewa Skibińska, Maciej Tomaszewski, Aleksandra Zienkiewicz, Wojciech Dąbrowski, Maria Pakulnis, Łukasz Płoszajski czy Rafał Cieszyński.

Twórcą serialu "Pierwsza miłość" i zarazem reżyserem w latach 2004-2008 był Okił Khamidow. Serial reżyserowali również: Paweł Chmielewski (2006-2007) Krzysztof Łebski (2008-2010), Dominik Matwiejczyk (2008-2009), Ireneusz Engler (2009-2010).

Słowa do piosenki tytułowej „Pierwsza miłość” napisał Korneliusz Karpiński, muzykę skomponował Akhmad Bakaev, a wykonują ją Olga Szomańska i Jan Radwan (na końcu odcinka wykonuje ją Anna Stankiewicz).

Tytuł oryginalny

Pierwsza miłość

Gatunek

obyczajowy, romans, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

33 min.