wp

Pielęgniarki

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

"Pielęgniarki" to codzienny serial paradokumentalny. Każdy odcinek przedstawia perypetie nietuzinkowych kobiet, wykonujących zawód, który w zasadzie mogłaby wykonywać każda kobieta, bo w każdej jest coś z pielęgniarki.
Bohaterkami "Pielęgniarek" są siostry przydzielone do pacjenta, o którym opowiada dany odcinek. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta – jego rozterkach, zmartwieniach i wszystkim co jest związane z chorobą a często bywa także, że jest jej powodem – epizodyczne opowieści o nieporozumieniach w rodzinie, namiętnościach, tragediach i braku zainteresowania z jej strony.

wp

Każdy epizod "Pielęgniarek" opowiada też o życiu w obrębie samego szpitala, sporach pomiędzy personelem, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa–podwładne.

"Pielęgniarki" to nie tylko serial o chorobach, które dotykają pacjentów, pojawiających się w kolejnych odcinkach. To serial, w którym pobyt pacjenta w szpitalu stanowi punkt wyjścia do opowiedzenia poruszających ludzkich historii.

"Pielęgniarki" to przede wszystkim emocjonująca opowieść o ludziach, ich problemach i codziennych dylematach na tle szpitalnych przypadków.

Serial "Pielęgniarki" wyprodukowała ATM Grupa S.A. dla Telewizji POLSAT.

wp
Tytuł oryginalny

Pielęgniarki

Gatunek

dokumentalny, serial

Kraj produkcji

Polska

wp
wp