wp
m jak miłość
28-10-2009 (12:06)

Paweł Zduński chory na AIDS?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Zduński chory na AIDS?
(AKPA)

W "M jak miłość" jeden z bohaterów znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nie chodzi o bezpośrednie zagrożenie życia, ale o śmiertelną chorobę, jaką jest AIDS.

Zduński podczas ogólnych badań, potrzebnych i wymaganych przez pracodawcę dowie się, że prawdopodobnie jest nosicielem HIV. Dostanie skierowanie na ostateczne i konkretne testy, które potwierdzą lub wykluczą obecność choroby.

wp

Jedyną osobą, której zdradzi tą tajemnicę będzie jego brat Piotr, który powstrzyma go przed rozgłaszaniem tego dalej wśród znajomych, a także wśród rodziny. Strach najbliższych może spotęgować tylko nerwowość Zduńskiego.

I tak problemów nie będzie brakowało, a to dlatego, że na dodatkowe testy będą musiał zgłosić się nie tylko Paweł, ale także jego serialowe partnerki. Serialowa Sylwia, Mirka, Madzia i Majka będą musiały zgłosić na specjalistyczne testy, które jednoznacznie wskażą lub wykluczą obecność wirusa HIV.

Jak przyznaje Rafał Mroczek, miał przed zagraniem tej roli ogromne wątpliwości ponieważ widzowie często identyfikują postać serialową z prawdziwym życiem. Ostatecznie jednak zdecydował się podjąć to wyzwanie dla dobra własnego i społeczeństwa, które często ma problemy z akceptacją tej choroby.

- Często brak jest informacji o możliwości zarażenia się od osoby chorej, co powoduje reakcje nieadekwatne do zagrożenia. Dlatego chcieliśmy w serialu nieco przybliżyć ten problem - mówi dla "Świata Seriali" Mroczek.

wp

Jak się okazuje ta sytuacja całkowicie zmieni życie Rafała Mroczka. Jego dotychczasowy system wartości legnie w gruzach i będzie pewny jednego. Całe życie chce spędzić z Majką, którą kocha. Skakanie z kwiatka na kwiatek przestanie go interesować.

A czy widzów zainteresuje nowy wątek w serialu "M jak miłość" i jak zareagują na taki rozwój wypadków? Wszystko okaże się już niebawem.

Zobacz nasz wywiad z Rafałem Mroczkiem

Polub WP Teleshow
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.