Na krawędzi

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

"Na krawędzi" to sensacyjny kryminał. Główną bohaterką serialu "Na krawędzi" jest Marta (Urszula Grabowska), pozornie szczęśliwa, niezależna kobieta samotnie wychowująca córkę Anię (Maria Nikilińska).

Przez wiele lat mieszkała w Kanadzie. Teraz wróciła do Polski. Ma piękną posiadłość, prowadzi dom mediowy i założyła fundację, która pomaga kobietom - ofiarom gwałtu.

W pierwszym odcinku widzowie dowiedzą się też, że wygrała przetarg i została nową właścicielką ogólnopolskiego tygodnika kobiecego. Nie wszystko jest jednak tak kolorowe jak wygląda na pierwszy rzut oka.

W ogrodzie Marty zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety, jednej z podopiecznych jej fundacji. Jest to kamień, który porusza lawinę. W Marcie odżywają wspomnienia z młodości. Kiedyś sama została zgwałcona, przeżyła koszmar i teraz postanawia się zemścić na wszystkich, którzy w tym wzięli udział.

Po kolei odnajduje swoich prześladowców i wymierza im sprawiedliwość. Nie zabija. Po prostu odbiera im to co dla nich najważniejsze. Czasami są to pieniądze, innym razem prestiż. Postępuje z nimi tak, jak postąpiono z nią. Lista jest długa, a osoby na niej wyszczególnione znajdują się na bardzo eksponowanych stanowiskach.

Pierwszym na liście jest Doradca rządowy Ryszard Woliński (Krzysztof Pieczyński). Wsparcie znajdzie w przyjaciółce sprzed lat Tamarze (Maja Hirsh) i przystojnym policjancie wydziału kryminalnego - Tomku (Marek Bukowski). Czy sprawiedliwość może stanąć ponad prawem?

Tytuł oryginalny

Na krawędzi

Gatunek

kryminał, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

44 min.

Reżyser

Maciej Dutkiewicz

Scenarzysta

Maciej Dutkiewicz

Arkadiusz Borowik

Obsada

Agnieszka Wagner

Jacek Rozenek

Jan Krzysztof Szczygieł

Joanna Domańska (Ewa)

Kamil Cetnarowicz

Jakub Wieczorek

Mariusz Bonaszewski

Joanna Kulig

Jacek Kopczyński

Olga Bołądź

Weronika Rosati

Marta Dąbrowska

Maria Niklińska (Ania)

Urszula Grabowska (Marta)

Krzysztof Stelmaszyk

Krzysztof Pieczyński

Mateusz Damięcki (Młody Prokurator)

Piotr Grabowski

Andrzej Konopka

Tomasz Sobczak

Aleksandra Szwed

Leszek Zduń

Maja Hirsch (Tamara)

Agnieszka Warchulska (Jolka)

Łukasz Simlat

Mirosław Baka (Karski)

Marek Bukowski (Tomek)

Artur Dziurman

Karolina Chapko

Maciej Nawrocki

Maciej Robakiewicz

Przemysław Sadowski (Andrzej Czyż)