Linia życia

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

„Linia życia” to polska opera mydlana, emitowana w telewizji Polsat od 7 marca 2011 r. Akcja serialu koncentruje się wokół pięciu rodzin mieszkających w Gdyni. Serial zrealizowany jest na podstawie włoskiej opery mydlanej pt. Vivere. Składa się z dwóch serii.

Bohaterowie "Linii życia" należą do czterech mieszkających w Trójmieście rodzin. Na pozór to ludzie sukcesu, w większości młodzi, atrakcyjni i nieźle sytuowani. W rzeczywistości jednak łączą ich trudne, bardzo zawikłane relacje. Środowisko biznesmenów (Grabowscy), lekarzy (Ostrowscy), restauratorów (Kesslerów) oraz barwny świat osadzony w salonie piękności Moniki Pruskiej wciągnie widzów w wir wydarzeń i stanowić będzie trzon historii, która obejmie trzy pokolenia bohaterów: nastolatków, trzydziestokilkulatków i ich rodziców.

W serialu "Linia życia" główną postać gra Tomasz Ciachorowski. Jego bohater – Igor – to inteligentny, ale bardzo niebezpieczny i pozbawiony uczuć człowiek. Będzie manipulował ludźmi, a jego okrucieństwo może doprowadzić do tragedii.

Główną bohaterką jest Klara Kessler (Paulina Chruściel), która po zrobieniu specjalizacji w Szwecji i stojąc u progu kariery, nieoczekiwanie postanawia wrócić do kraju. Młoda pani doktor wróciła "na tarczy", ale z tajemnicą w zanadrzu… Klara postanawia podjąć pracę w gdyńskim szpitalu św. Wojciecha. To właśnie życiowe perypetie Klary będą stanowić główną oś serialu.

Rodzice Klary, Adam (Zbigniew Suszyński) i Teresa (Małgorzata Potocka) Kesslerowie prowadzą jedną z najpopularniejszych w Gdyni restauracji. Pomaga im najmłodsza córka Magda (Weronika Asińska).

Ewa Kesller (Julia Pogrebińska ), najstarsze dziecko Adama i Teresy, rodzinna "czarna owca", bardzo sceptycznie odnosi się do powrotu siostry i zrobi wszystko, by odkryć prawdziwy powód decyzji Klary. Ewa jest kobietą z nieokiełznanym temperamentem. Wdaje się w namiętny i niebezpieczny romans z własnym szefem, Igorem Grabowskim (Tomasz Ciachorowski), człowiekiem porywczym, niebezpiecznym i… żonatym. Igor, sam uwikłany w miłosny trójkąt, o zdradę podejrzewa swoją piękną żonę Olgę (gościnnie Katarzyna Maciąg).

Tytuł oryginalny

Linia życia

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Aleksander Mikołajczak (Wiktor Ostrowski)

Adam Pater (Barman)

Elżbieta Panas (Pielęgniarka)

Katarzyna Kołeczek (Agata Szurek)

Marek Ślosarski (Piotr Narewski)

Wojciech Billip (Ordynator)

Artur Janusiak (Kierownik w fabryce)

Ireneusz Dydliński (Dyrektor liceum)

Jacek Ryś (Szef ratowników)

Tomasz Kalczyński (Gardas)

Bernadetta Komiago (Majka Grad)

Mariusz Luszowski (Broda)

Aleksandra Hamkało (Alicja Grabowska)

Katarzyna Wajda (Maria Taniewska)

Karolina Jóźwiak (Mama Kuby)

Małgorzata Maślanka (Matka Martyny Gawlik)

Radosław Pazura (Leszek Pruski)

Aleksandra Woźniak (Monika Ostrowska-Pruska)

Jan Monczka (Andrzej Grabowski)

Anna Samusionek (Sylwia Nowik)

Katarzyna Maciąg (Olga Turowska-Grabowska)

Tomasz Ciachorowski (Igor Grabowski)

Paweł Przyborowski (Marek Pruski)

Julia Pogrebińska (Ewa Kessler)

Zbigniew Suszyński (Adam Kessler)

Jakub Mazurek (Tomasz Bystry)

Weronika Asińska (Magda Kessler)

Małgorzata Potocka (Teresa Kessler)

Andrzej Niemyt (Michał Ostrowski)

Sebastian Fabijański (Kamil Nowik)

Paulina Chruściel (Klara Kessler)

Marta Ścisłowicz (Anna Grabowska)

Beata Ścibakówna (Irena Grabowska)