Lekarze

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Tytuł oryginalny

Lekarze

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser

Marcin Wrona

Filip Zylber

Scenarzysta

Justyna Stefaniak

Marek Kreutz

Andrzej Staszczyk

Obsada

Tomasz Budyta (Terlecki)

Aleksandra Domańska

Aleksy Komorowski (Grzegorz)

Emilia Krakowska (Władysława Sophie Żera)

Paweł Małaszyński (Maks Keller)

Agnieszka Więdłocha (Beata Jasińska)

Artur Gotz

Jacek Koman (Leon Jasiński)

Tomasz Krupa (lekarz więzienny)

Grzegorz Milczarczyk (anestezjolog)

Sebastian Skoczeń (Ojciec dziewczynki)

Magdalena Różczka (Alicja Szymańska)

Danuta Stenka (Elżbieta Bosak)

Katarzyna Bujakiewicz (Przyjaciółka Alicji)

Wojciech Zieliński (Daniel Orda)

Marcin Perchuć (Adam Gajewski (Jivan))

Szymon Bobrowski (Piotr Wanat)

Piotr Polk (Krzysztof Florczyk)

"Lekarze" to serial medyczny oparty na autorskim polskim scenariuszu. "Lekarze" to stworzony od postaw dla TVN polski serial, prezentujący autentyczne przypadki medyczne

W obsadzie serialu "Lekarze" znajduje się plejada polskich gwiazd m.in.: Danuta Stenka, Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Jacek Koman, Szymon Bobrowski, Katarzyna Bujakiewicz, Agnieszka Więdłocha, Piotr Polk, Marcin Perchuć i Wojciech Zieliński.

Główna bohaterka, Alicja Szymańska (Magdalena Różczka), to młoda, utalentowana i ambitna chirurg. Jest przekonana, że ma opracowany plan swojego życia - przyszłość wiąże z ukochanym Krzysztofem (Piotr Polk) i wytyczoną ścieżką kariery medycznej. Jednak los szykuje dla niej niespodziankę.

Okazuje się, że nie zostaje przyjęta na wymarzony staż z transplantologii, a Krzysztof zupełnie inaczej niż ona widzi ich wspólną przyszłość. Alicja porzuca życie w Warszawie i wyjeżdża do Torunia. Szpital prowadzony przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka) daje jej szanse na rozwój zawodowy.

W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji młodych lekarzy m.in.: chirurga Maksa (Paweł Małaszyński), ginekologa-położnika Piotra (Szymon Bobrowski), internistę Jivana (Marcin Perchuć), chirurga Ordę (Wojciech Zieliński). Wszyscy oni na co dzień walczą nie tylko ze śmiercią, ale także z własnymi słabościami i codziennymi problemami. To z nimi przyjdzie Alicji dzielić radości, smutki, triumfy, a nawet miłość...

W każdym odcinku pokażemy autentyczne przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach. Propozycję napisania scenariusza otrzymali: Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak i Marek Kreutz.

TVN zrealizuje 15 epizodów, które trafią na antenę w 2012 roku. Serial to produkcją własna TVN – jej producentem jest Dorota Chamczyk, a kierownikiem produkcji Przemysław Malec. Reżyserują Filip Zylber i Marcin Wrona. Autorami zdjęć są Jan Holoubek i Tomasz Dobrowolski. Za scenografie odpowiada Barbara Ostapowicz, za kostiumy Ola Staszko.