wp

Krew z krwi

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

"Krew z krwi" to sensacyjny serial przedstawiający historię Carmen - wdowy po zamordowanym gangsterze, która by chronić rodzinę jest zmuszona przejąć jego rolę.

wp

Carmen wraz z rodzeństwem – bratem Wiktorem i siostrą Marleną dorasta w Gdyni. Jest córką liczącego się przestępcy Andrzeja Roty. Zawsze stara trzymać się z dala od kryminalnego półświatka, co udaje się, dopóki nie wychodzi za mąż za Marka Majewskiego, który wraz ze szwagrem – Wiktorem, przejmuje przemytniczy interes teścia.

Z Markiem Carmen tworzy szczęśliwą rodzinę, ale nie jest typową żoną kryminalisty. Nie interesują jej pieniądze, błyskotki ani ekscytujące przeżycia. Koncentruje się na wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu. Dla Franka, Natalii i Borysa planuje bezpieczną przyszłość z dala od rodzinnych interesów. Przez lata żywi nadzieję, że mąż zerwie z przestępczym światem. Przymyka oczy na jego działalność, bo zakochany w żonie i dzieciach Marek dba, by nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

Gdy brat Carmen przechwytuje transport narkotyków, życie rodziny Majewskich rozpada się jak domek z kart. Towar należy do miejscowego bossa narkotykowej mafii – Antona. Marek, przerażony zuchwałym czynem szwagra, chce oddać narkotyki, ale Wiktor przekonuje go, by je sprzedać i podzielić się pieniędzmi.

Rusza lawina zdarzeń, której nie można już zatrzymać. Marek zostaje postrzelony przed domem na oczach najmłodszego syna, a życie Carmen zamienia się w piekło. Pojawiają się ludzie, którzy żądają spłaty rzekomych długów męża, grożąc zabiciem dzieci. Policja naciska, by kobieta złożyła zeznania przeciwko partnerom biznesowym Marka, obiecując w zamian program ochrony świadków, a więc życie z dala od rodziny i przyjaciół. Największym zagrożeniem jest jednak bezwzględny Anton, który żąda zwrotu skradzionych narkotyków.

Carmen zaczyna samodzielnie podejmować trudne decyzje. Aby ochronić dzieci, przejmuje rodzinny biznes. Zaczyna śmiertelnie niebezpieczną grę z mafią...

wp

W "Krew z krwi" obserwujemy, jak z pozoru spokojne i poukładane życie rodzinne zamienia się w piekło świata zbrodni i przestępstw. Carmen musi samodzielnie podejmować bardzo trudne decyzje. Nie wie, komu zaufać, a widoczna dla niej wcześniej granica między dobrem a złem zaczyna się zacierać.

W serialu zobaczyć można plejadę polskich aktorów, m.in. Agatę Kuleszę, Łukasza Simlata, Izę Kunę, Mariusza Bonaszewskiego, Szymona Bobrowskiego, Małgorzatę Buczkowską oraz Aleksandra Domogarova. Produkcja "Krew z krwi", realizowana przy użyciu najnowszych technik - kamer RED i optyki filmowej z rejestracją obrazu w jakości 4K, reżyserowana jest przez Xawerego Żuławskiego.

Fabuła serialu "Krew z krwi" jest inspirowana holenderskim scenariuszem Pietera Barta Korthuisa. Autorami polskiej adaptacji są: Małgorzata Fąfrowicz - Szamocka i Karolina Szymczyk- Majchrzak. Producentem kreatywnym jest Małgorzata Retei.

Tytuł oryginalny

Krew z krwi

Gatunek

kryminał, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

49 min.

Reżyser

Xawery Żuławski

Robert Wichrowski

Obsada

Robert Kuraś (Wiktor Rota w młodości)

Bartłomiej Krat

Olga Omeljaniec (Pielęgniarka)

Maria Dejmek (Ekspedientka w sklepie odzieżowym)

Natan Czyżewski (Borys Majewski)

Małgorzata Kozłowska (Natalia Majewska)

Zbigniew Stryj (Marek Majewski)

Maciej Musiał (Franek Majewski)

Piotr Nowak (Paweł Żaryn)

Jerzy Grałek (Andrzej Rota)

Ksawery Szlenkier (Janusz Wieczorek)

Agata Kulesza (Carmen Rota-Majewska)

Małgorzata Buczkowska (Marlena Rota-Wieczorek)

Łukasz Simlat (Stefan Kozłowski)

Izabela Kuna (Sandra Kozłowska)

Andrzej Andrzejewski (Wiktor Rota)

Szymon Bobrowski (Bronek)

Iwona Bielska (Anna Rota)

Aleksander Domogarow (Anton)

wp
wp
wp