Julia

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

"Julia" to nowy serial TVN. W 2012 roku zastąpi "Prosto w serce". Mówi się, że w życiu trzeba mieć wiele odwagi, żeby walczyć o siebie. I to właśnie charakteryzuje Julię - tytułową bohaterkę nowego serialu TVN, który od początku sierpnia powstaje w Krakowie. W obsadzie zobaczymy, m.in.: debiutującą w głównej roli - Julię Rosnowską, Krystiana Wieczorka, Michała Lewandowskiego oraz Bartosza Obuchowicza.

Losy Julii to wielowymiarowa opowieść o młodej dziewczynie, która w przeddzień swojego ślubu decyduje się zacząć wszystko od nowa… Odwołuje ceremonię, opuszcza swoją rodzinną miejscowość i wyprowadza się do Krakowa. Od tego momentu zaczyna szukać nie tylko swojego miejsca na Ziemi, ale przede wszystkim prawdy o samej sobie.

Na swojej drodze spotyka ludzi, którzy wydają się być w zupełnie innym momencie życia niż ona – bogaci, szczęśliwi, spełnieni zawodowo. A tak naprawdę to tylko pozory budowane na fundamencie wielu kłamstw i zagmatwanych historii. To ludzie, którym w życiu wielokrotnie brakowało odwagi do bycia szczerym w stosunku samych siebie i swoich najbliższych. Julia jest dla nich kimś, jakby z innego świata. Kimś, kto początkowo daje się uwikłać w ich kłamstwa, a z czasem dokonuje prawdziwej rewolucji w ich życiu…

Serial "Julia" to telenowela przewidziana na 195 odcinków. Scenariusz jest pracą zbiorową krakowskiego zespołu scenariuszowego, w którego skład wchodzą: Ilona Łesyk-Moczulska, Magdalena Strzałkowska, Michał Zasowski, Michał Godzic, Patrycja Nowak i Mirosław Golański. Serial reżyserują: Arkadiusz Luboń (reżyser formatujący), Sławomir Pstrong, Marcin Solarz oraz Adrian Kręciszewski. Autorem zdjęć jest Michał Nowakowski. Producentem serialu jest Krystyna Lasoń, a producentem wykonawczym – Barbara Golańska.

Tytuł oryginalny

Julia

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser

Adrian Kręciszewski

Marcin Solarz

Arkadiusz Luboń

Sławomir Pstrong

Muzyka

Grzegorz Daroń

Operator

Michał Nowakowski

Obsada

Mirosław Jękot (Lekarz)

Marta Żmuda-Trzebiatowska (Monika Miller)

Krzysztof Bochenek (Właściciel lokalu)

Katarzyna Galica (Pacjentka)

Piotr Urbaniak (Pan Mieczysław)

Paweł Kleszcz (Artur Wiłczyk)

Katarzyna Kołeczek (Konstancja)

Margerita Kochan (Pacjentka)

Piotr Stramowski (Szczota)

Szymon Rząca (Diler)

Weronika Humaj (Kaja)

Gabriela Mazurek (Natalka)

Emilia Stachurska (Pola Baran)

Grzegorz Mielczarek (Krzysztof Baran)

Ewa Kaim (Kasia Baran)

Alina Kamińska (Alicja)

Tadeusz Huk (Tadeusz Janicki)

Anna Tomaszewska (Hanna Janicka)

Michał Lewandowski (Maciej Janicki)

Krystian Wieczorek (Jan Janicki)

Julia Rosnowska (Julia Chmielewska)

Adona Jankowska (Bożena)

Bartosz Obuchowicz (Darek Nogaj)

Maja Bohosiewicz (Anita Ziółkowska)