Glee

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

"Glee" to serial musicalowy o zabarwieniu komediowym, którego akcja skupia się wokół szkolnego chóru. Serial śledzi losy pełnego optymizmu nauczyciela hiszpańskiego z liceum McKinley, Willa Schuestera (Matthew Morrison), który - na przekór wszystkiemu, próbuje ratować od zapomnienia szkolny chór o nazwie Glee. Produkcja składa się z trzech sezonów. W Polsce emisja odbywa się na kanale Fox Polska.

Will pomaga grupie ambitnych, młodych ludzi, którzy są wyśmiewani i nękani przez szkolnych kolegów, realizować ich marzenia i śpiewać. Musi jednocześnie znosić złośliwości ze strony trenerki cheerleaderek – Sue Sylvester (Jane Lynch). Sprawa nie jest prosta, gdyż największymi gwiazdami grupy są osoby niepopularne w szkole: Kurt (Chris Colfer) to zadeklarowany gej, znany z doskonałego stylu; Mercedes (Amber Riley) to dużych rozmiarów diva z równie dużym głosem; Artie (Kevin McHale), - gitarzysta na wózku inwalidzkim; i Tina (Jenna Ushkowitz), nieśmiała dziewczyna, znana z zamiłowania do stylu punkowego, która skrywa się za jąkaniem i niebieskimi włosami.

Największe nadzieje Will pokłada w dwójce prawdziwych talentów: Rachel Berry (Lea Michele), samozwańczej gwieździe, która jest przekonana, że Myspace i chór zapewnią jej bilet do sławy, oraz Finn Hudson (Cory Monteith), popularny i przystojny zawodnik szkolnej drużyny futbolowje. Finn chcąc chronić reputację przed swoją świętoszkowatą dziewczyną, Quinn (Dianna Agron), która jest kapitanem szkolnych cheerleaderek oraz przyjacielem z drużyny, aroganckim Puck’iem (Mark Salling), jest bardzo oporny w dołączeniu do chóru.

Will jest mocno zdeterminowany aby przywrócić świetność chórowi Glee ale jego jedynym sprzymierzeńcem wśród nauczycieli jest Emma Pillsbury (Jayma Mays), psycholog szkolna, której wielką fobią są zarazki. Wszyscy pozostali myślą, że zwariował – począwszy od jego niezłomnej żony Terri (Jessalyn Gilsig) a skończywszy na lubiącej intrygi, czasem podłej trenerce cheerleaderek Sue Sylvester - ale Will chce im wszystkim udowodnić, że się mylą.

W serialu „Glee” aktorzy wykonują znane i lubiane przeboje i trzeba przyznać, że robią to znakomicie. Twórca – Ryan Murphy osobiście odpowiada za wybór utworów i stara się utrzymać balans pomiędzy muzyką z musicali a hitami z list przebojów.

Tytuł oryginalny

Glee

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Reżyser

Joss Whedon

Adam Shankman

Muzyka

Harry Warren

Scenarzysta

Michael Hitchcock

Obsada

Lea Michele (Rachel Berry)

Matt Bomer (Cooper Anderson)

Demi Lovato (Dani)

Nolan Gerard Funk (Hunter Clarington)

Bob Brown

Gwyneth Paltrow (Holly Holliday)

Chris Brewster

Philippe Badreau

John Bowie (Dennis)

Edmund Shaff (hipster)

Geoffrey Gould (gracz w bingo)

Kate Hudson (Cassandra July)

Katherine McNamara (Bunhead)

Michael Mandell (Mo)

Stephen Tobolowsky (Sandy Ryerson)

Valerie Brandy

Michael Hitchcock

Romy Rosemont (Carole Hudson-Hummel)

Tamlyn Tomita (Julia Chang)

Joel McKinnon Miller (Richard Lavender)

Sarah Drew (Suzy Pepper)

Kherington Payne (Członkini chóru)

James Lipton (on sam)

Luke Youngblood (uczeń)

Shelby Rabara (Shoshandra)

Mike O'Malley (Burt Hummel)

Dianna Agron (Quinn Fabray)

Kathy Griffin (Tammy Jean Albertson)

Max Adler (Dave Karofsky)

Jenna Ushkowitz (Tina Cohen-Chang)

Mark Salling (Noah „Puck” Puckerman)

Amber Riley (Mercedes Jones)

Cory Monteith (Finn Hudson)

Kevin McHale (Artie Abrams)

Chris Colfer (Kurt Hummel)

Ryan Murphy

Jessalyn Gilsig (Terri Schuester)

Jane Lynch (Sue Sylvester)

Jayma Mays (Emma Pillsbury)

Matthew Morrison (Will Schuester)