Galeria

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Serial Telewizji Polskiej "Galeria" opowiada o perypetiach córki bogatego właściciela galerii handlowej. W tę rolę wciela się Julia Pietrucha.

Magda Turczeniewicz, kolejna główna aktorka w "Galerii", zagrała Karolinę, młodą przebojową dziewczynę, która po studiach w Mediolanie wraca do Polski.

W tytułowej galerii handlowej chce otworzyć sklep z autorską biżuterią. Kiedy jest już bliska dopięcia umowy najmu, świat wali jej się na głowę. Traci wszystkie oszczędności, w wypadku ginie jej matka.

Zamiast spełniać swoje marzenia o własnym biznesie, będzie musiała zatrudnić się w jednym ze sklepów w galerii. W tym miejscu będą się także przecinały losy pozostałych bohaterów.

Tytułowa galeria jest po prostu odbiciem świata, w którym żyją Polacy. Stąd mogą oni identyfikować się z losami bohaterów. Z kolei ci w galerii realizują swoje ambicje, przeżywają rozterki, spotykają znajomych i bliskich. Twórcy serialu "Galeria" pokazują odważne historie i problemy: miłość wbrew wszystkiemu i tylko dla pieniędzy, prawdziwą oraz interesowną przyjaźń, zdradę czy żądzę zemsty. Galeria jest miejscem ścierania się ambicji, walki o władzę i pieniądze, rywalizacji, uzależnień, zazdrości. Wokół nich toczą się losy właściciela galerii Tomasza Woydatta (Tomasz Dedek), jego córki Anity (Julia Pietrucha), Adama (Bartosz Porczyk), pasierba Woydatta.

Postaci serialu "Galeria" są ludźmi z krwi i kości, wyrazistymi i emocjonalnymi postaciami. Oprócz wymienionych w „Galerii" zobaczyć można: Marka Kalitę, Ewę Bukowską, Joannę Orleańską, Marka Frąckowiaka, Macieja Wojdyłę, Paulinę Chapko, Błażeja Michalskiego, Andrzeja Deskura, Szymona Piotra Warszawskiego, Karolinę Piechotę, Matyldę Kawczak. W serialu wystąpią też znani raperzy Vienio (Piotr Węcławski) i Waldemar Kasta.

Całość wyreżyseruje Ryszard Zatorski (główny reżyser), znany z takich produkcji jak choćby "Dlaczego nie!" , "Tylko mnie kochaj" , "Kilerów dwóch" , "Na dobre i na złe" , "M jak miłość" , "Kryminalni" . Przy serialu pracował także Łukasz Palkowski, reżyser ceniony za "Rezerwat" czy serial "39 i pół" .

Tytuł oryginalny

Galeria

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Operator

Piotr Wojtowicz

Obsada

Bartosz Porczyk (Adam)

Emilia Krakowska (Aniela)

Adam Hutyra (Stankiewicz)

Paweł Okoński (Marek Ryczko)

Bolesław Abart (Ksiądz)

Jerzy Mularczyk (Właściciel warsztatu)

Tomasz Kwietko-Bębnowski (Lekarz)

Marian Czerski (Lekarz)

Rafał Kwietniewski (Policjant)

Dorota Łukasiewicz (Brafittierka)

Marzena Kopczyńska (Dziennikarka tv)

Juliusz Rodziewicz (Recepcjonista)

Paweł Kleszcz (Przemysław Kucia)

Jan Janga-Tomaszewski (Profesor)

Magdalena Biegańska (Klientka)

Elżbieta Gruca (Nela)

Marian Czerski (Lekarz)

Olga Borys (Beata)

Błażej Michalski (Fryderyk)

Matylda Kawczak (Małgosia)

Grażyna Wolszczak (Barbara)

Andrzej Deskur (Jerzy)

Maciej Wojdyła (Paweł)

Ewa Bukowska (Laura)

Karolina Piechota (Olga)

Julia Pietrucha (Anita)

Joanna Pierzak - Orleańska (Róża)

Marek Frąckowiak (Hubert)

Marek Kalita (Wiktor)

Paulina Chapko (Kasia)

Tomasz Dedek (Tomasz Woydatt)

Magdalena Turczeniewicz (Karolina)