Doktor Quinn

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

„Doktor Quinn” (Dr. Quinn, Medicine Woman) to amerykański serial telewizyjny, amerykański hit lat 90-tych, utrzymany w konwencji westernu. Serial wyprodukowała amerykańska stacja CBS. Powstało 6 sezonów "Dr Quinn" oraz dwa filmy telewizyjne o przygodach młodej lekarki. W Polsce serial był emitowany w TVP1 i Hallmark.

Serial powstał na podstawie książki Dorothy Laudan. Obejmuje 150 odcinków, kręconych w niewielkich odstępach czasu od 1993 do 1998 roku. Serial nawiązuje do licznych wydarzeń historycznych, wielkich odkryć, emancypacji kobiet.

Opowiada o przygodach młodej lekarki, która zdecydowała się otworzyć praktykę w miasteczku Colorado Springs na Dzikim Zachodzie. Historia rozpoczyna się w 1860 roku. Michaela Quinn urodziła się 15 Lutego 1833r. w Bostonie. Jest córką Josefa i Elizabeth Quinn. Ma cztery siostry: Mary, Marjorie, Claudette i Maureen. Jej ojciec był lekarzem. Stąd pasja do medycyny młodej dziewczyny.

Michaela ukończyła Women's Medical College of Pennsylvania w 1860 roku. Praktyki zdobywała przez siedem lat u boku ojca przed jego śmiercią. Lekarka przeprowadziła się do Colorado Springs, gdy odpowiedziała na ogłoszenie pracy dla lekarza w miasteczku. Zamieszkała w pensjonacie położnej, Charlotte Cooper. Po jakimś czasie wynajęła od Sally'ego dom. Zamieszkała tam z dziećmi Charlotte Cooper, która zmarła po ukąszeniu węża. Lekarka zaopiekowała się Matthew, Colleen i Brianem.

Michaela zaprzyjaźniła się z Sully'm, a ich przyjaźń po pewnym czasie przemieniła się w związek. Sually i Michaela pobrali się 20 Maja 1870r. W maju 1871 roku urodziła im się córka, Katie.

W serialu w rolach głównych zagrali: Jane Seymour, Joe Lando, Chad Allen, Erika Flores, Jessica Bosman, Shawn Toovey. Jane Seymour zdobyła statuetkę Złotego Globa za rolę w serialu Doktor Quinn.

Tytuł oryginalny

Dr. Quinn, Medicine Woman

Gatunek

dramat, familijny, serial, western

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.