BrzydUla

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

„Brzydula” to polski serial komediowy emitowany w telewizji TVN od 6 października 2008 roku do 22 grudnia 2009, wzorowany na kolumbijskiej telenoweli „Brzydula”. Serial składa się z 235 odcinków i dwóch sezonów.

„BrzydUla” to wzruszająca i zabawna historia Uli Cieplak, mało urodziwej i niezamożnej dziewczyny, która rozpoczyna pracę w renomowanej firmie - Domu Mody Febo & Dobrzański.

Ula pochodzi z Rysiowa, małej miejscowości pod Warszawą, gdzie nauczyła się, że na wszystko trzeba sobie zapracować, ale zawsze można liczyć na pomoc rodziny i przyjaznych sąsiadów. Świat, w którym zaczyna pracę, jest zgoła inny - mało kto zasłużył sobie na to, co ma, fortuny się dziedziczy, a karierę można zrobić w pięć minut. Równie szybko można to wszystko stracić, tym bardziej, że za każdym rogiem czyhają „życzliwi” gotowi w tym dopomóc.

Pozostaje pytanie, jak długo może się tam utrzymać uczciwa, wrażliwa, dobroduszna Ula Cieplak. Jeśli zostanie, to czy ten świat ją zmieni? A może to Ula, dzięki swej dobroci i determinacji, go naprawi.

Ula zakochuje się w swoim szefie, Marku Dobrzańskim, prezesie firmy, ten jednak ma narzeczoną, którą jest współwłaścicielka firmy, Paulina Febo. Ula, jako osoba dość naiwna nie zdaje sobie sprawy, że Marek udaje uczucie do niej i chce ją jedynie wykorzystać do ratowania swoich interesów finansowych. Ula nie pasuje do świata pięknych i bogatych ludzi, często jest obiektem żartów. Jedną z ciekawszych bohaterek serialu jest Violetta Kubasińska - przebojowa sekretarka Marka Dobrzańskiego.

Główne role w serialu zagrali: Julia Kamińska, Filip Bobek, Maja Hirsch, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki. Reżyserią z kolei zajęli się: Wojciech Smarzowski, Robert Wichrowski, Filip Zylber. Scenariusz napisali m.in.: Piotr Jasek, Wojciech Nerkowski, Sandra Wecsile-Szymanska, Katarzyna Zielińska. Piosenkę z czołówki serialu pt. „Tyle słońca w całym mieście” z repertuaru Anny Jantar śpiewa Julia Kamińska.

Serial „Brzydula” zdobył nagrodę Telekamery Teletygodnia 2010 w kategorii Adaptacja serialu zagranicznego. Został także uznany przez magazyn "Party" za Najlepszy serial.

Tytuł oryginalny

BrzydUla

Gatunek

komedia, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser

Robert Wichrowski

Filip Zylber

Obsada

Krzysztof Cybiński (Taksówkarz)

Marta Dobecka (Magda, modelka, koleżanka Jaśka)

Krzysztof Bochenek (Dyrektor banku)

Wojciech Asiński (Matysiak)

Maciej Radel (Wojciech 'Bażant' Wycior)

Jarosław Budnik (Jarosław Kowalski)

Katarzyna Trzcińska (Eliza)

Olga Sarzyńska (Ekspedientka)

Sylwia Nowiczewska (Dziennikarka)

Zdzisław Rychter (Taksówkarz)

Natalia Szyguła (Ekspedientka w sklepie optycznym)

Maciej Brzoska (Piotr Sosnowski)

Joanna Borer (Nauczycielka Jaśka)

Filip Bobek (Marek Dobrzański)

Krzysztof Czeczot (Maciek, kolega Uli)

Jacek Braciak (Projektant Pshemko)

Julia Kamińska (Ula Cieplak)

Małgorzata Socha (Viola)

Weronika Książkiewicz (Modelka Klaudia)

Maja Hirsch (Paulina Febo)

Marek Włodarczyk (Józef Cieplak)

Weronika Asińska (Kinga Matysiak)

Wacław Warchoł (Jasiek Cieplak)

Krzysztof Jasiński (Krzysztof Dobrzański)

Mariusz Zaniewski (Aleks Febo)

Łukasz Garlicki (Sebastian Olszański)