Blondynka

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

„Blondynka” to polski serial obyczajowy, który jest emitowany w TVP1 od marca 2010 roku. Reżyserem serialu jest Mirosław Gronowski. Serial odniósł sukces komercyjny i zdobył dużą liczbę widzów, co skłoniło TVP1 do zamówienia drugiej serii. Pierwsza seria składa się z trzynastu odcinków.

Tytułowa blondynka, to Sylwia Kubus (w tej roli Julia Pietrucha), ma niewiele ponad 25 lat, jest lekarzem weterynarii. Dynamiczna, ładna, ciepła, otwarta. Na pozór nieco naiwna i łatwowierna, naprawdę jest osobą ambitną i nieuległą. Wierzy, że w ludziach więcej jest dobrego niż złego. Jej credo jest proste i uniwersalne, ale nie naiwne: Chcę tylko nie być byle kim, nie robić byle czego, byle gdzie...

Sylwia w Majakach znajduje coś znacznie więcej niż tylko wytchnienie od miejskiego życia. Historia poszukiwania samej siebie przez Sylwię jest osią dramaturgiczną serialu.

Bohaterka wyjeżdżając w pierwszym odcinku z Warszawy buntuje się przeciw światu, w którym karty rozdają cyniczni karierowicze. Nie widzi dla siebie miejsca w intrygach, które decydują o tym, kto stanie wyżej w społecznej hierarchii. Trafia do Majaków i tu... znajduje świat przypominający ten, przed którym uciekała, lecz tym razem nie rezygnuje.

Swoją nieustępliwością i zaangażowaniem zmienia rzeczywistość Majaków. Walczy z miejscową mafią celników, prokuratorem, wójtem i lokalnym potentatem finansowym. Swoją energią kruszy ustalony porządek wsi. Wszędzie jej pełno. Z czasem mieszkańcy Majaków zapominają, że Sylwia kiedyś mieszkała w Warszawie.

Sylwia jest postacią, z którą łatwo się identyfikować szerokiej, także młodej, widowni. Jak każdy popełnia błędy, potyka się, ale zawsze ma odwagę iść dalej. Czasem można jej współczuć naiwności, zazdrościć umiejętności jasnego widzenia spraw takimi, jakie są. Zawsze jednak warto poznać drogę, którą idzie, by w końcu odnaleźć... odrobinę miłości.

W obsadzie serialu „Blondynka” zobaczymy także m.in.: Pawła Deląga, Leszka Lichotę, Michała Lesienia, Magdalenę Schejbal, Hannę Śleszyńską, Olafa Lubaszenko i Andrzeja Grabowskiego.

Tytuł oryginalny

Blondynka

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

50 min.

Reżyser

Mirosław Gronowski

Scenarzysta

Andrzej Mularczyk

Marek Ławrynowicz

Obsada

Kazimierz Mazur (Chłop z buhajem)

Beata Fido (Żona Partyki)

Magdalena Czerwińska (Andżela)

Andrzej Grigoriew

Ewa Bułhak (Patrycja Zioło)

Tomasz Domagała (lekarz)

Szymon Rząca (Lekarz w szpitalu)

Izabela Dąbrowska (Jasiunia Roztworowska)

Marian Dziędziel (Partyka)

Anna Dymna (Zielarka)

Andrzej Grabowski (wójt Traczyk)

Magdalena Boczarska (Eva Luna)

Magdalena Schejbal (Jagna)

Marcin Sztabiński (Sylwek Palimąka)

Krzysztof Gosztyła (doktor Jan Fus)

Artur Krajewski (Bondyra)

Leszek Lichota (Manej, Arnold Zdebel)

Julia Pietrucha (Sylwia Kubus)

Olaf Lubaszenko (ksiądz Błażejczyk)

Bartosz Opania (Maratończyk Góraj)

Magda Czerwieńska (Andżela)

Hanna Śleszyńska (Stanisława Auguścikowa)

Piotr Gąsowski (De-De)

Krzysztof Kiersznowski (Kozyra, vel Pula Hula)

Dorota Pomykała (Eleonora Sobieraj)

Paweł Deląg (Waldi)

Krzysztof Pluskota (Michał Auguścik)

Tomasz Kozłowicz (Zbyszek)

Marta Ścisłowicz (Majka)

Witold Dębicki (Bazyli Dalamata)

Michał Lesień (Marcin Dolecki)